Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

Smocza Krew (Croton Lechleri Resin Powder)

Smocza krew... Brzmi niepokojąco? Bez obaw! Nie będziemy przenosić się w tym artykule do średniowiecznych czasów, by pisać o legendarnych potworach i walczących z nimi rycerzach. Pomimo, że smocza krew to jeden ze składników wykorzystywanych w naturalnych kosmetykach NATURATIV, to zapewniamy, że żadne zwierzę, nawet smok, nie jest wykorzystywane do pozyskania tej substancji.

 

Czym jest smocza krew?
Na początku rozwiejmy wątpliwości - smocza krew nie ma nic wspólnego z mitycznymi stworzeniami - jest to żywica pozyskiwana głównie z drzew gatunku Croton Lechleri nazywanych smoczym drzewem i występujących przede wszystkim w Ameryce Południowej. Nazwę tego wyjątkowego składnika tłumaczy ciemnoczerwony kolor żywicy, którą rdzenni mieszkańcy Ameryki wykorzystywali przez stulecia jako środek wspomagający gojenie ran. I nie mylili się - smocza krew posiada w swoim składzie wiele cennych substancji, w tym taspiny - alkaloidy pobudzające naturalne procesy gojenia oraz protoantocyjanidy wykazujące właściwości przeciwutleniające i to o wiele silniejsze niż różne formy wit. C stosowane w kosmetykach Olejki eteryczne i fenole zawarte w smoczej krwi znajdują również zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym.

 

Wykorzystanie smoczej krwi w kosmetologii
W branży kosmetycznej smocza krew wykorzystywana jest ze względu na jej liczne, dobroczynne działanie na włosy i skórę. Wymieńmy te najważniejsze:
• aktywuje i pobudza proces formowania nowych włókien kolagenu wspomagając regenerację skóry
• przyspiesza i wspomaga proces gojenia się ran
• silne działanie przeciw wolno-rodnikowe
• zapobiega przed starzeniem się skóry

 

Smocza krew regeneruje skórę, pobudzając ją do tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Z kolei jej właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne wspierają leczenie trądziku i mikro-uszkodzeń skóry, poprawiając regenerację naskórka
Smocza krew świetnie współgra z innymi składnikami kosmetyków o właściwościach kojących, przeciwstarzeniowych i antyoksydacyjnych, wzmacniając ich działanie.

 

W jakich typach kosmetyków znajduje się smocza krew?
Smoczą krew, ze względu na jej funkcje kojące i przeciwstarzeniowe, znaleźć można w kosmetykach takich jak:
• kremy do pielęgnacji twarzy i delikatnej okolicy oczu,
• sera,
• maski,
• mgiełki do ciała,
• płyny do oczyszczania cery wrażliwej.

 

Smocza krew w naturalnych kosmetykach NATURATIV
Smoczą krew znajdziesz w naszych ekologicznych certyfikowanych kosmetykach NATURATIV, m.in.:
Kremie do twarzy na noc 30+ zapobieganie - nowoczesnym, aktywnym kremie zapobiegającym oznakom starzenia, przeznaczonym do stosowania na noc;
Kremie do twarzy na dzień 30+ zapobieganie - nowoczesnym, aktywnym kremie zapobiegającym oznakom starzenia, przeznaczonym do stosowania na dzień.

 

Wykorzystywana przez nas smocza krew to certyfikowany produkt organiczny - naturalna żywica pozyskiwana z drzewa Croton Lechleri.

 

Odkryj, jak wielką moc skrywa w sobie żywica ze smoczego drzewa, sięgając każdego dnia po kosmetyki NATURATIV, posiadające ją w swoim składzie. Zapewnij swojej skórze zdrowy wygląd i doskonałe samopoczucie!


 

 

Powrót do listy składników

Wybrane produkty z tym składnikiem

-25% Krem do twarzy na Noc Zapobieganie

Krem do twarzy na Noc Zapobieganie

155,00 zł 116,30 zł

Rabat -10% na zakupy!