Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

Lactococcus Ferment Lysate (Lactococcus Ferment Lysate)

Otrzymywanie: otrzymywany z lizatu bakterii Gram-dodatnich Lactococcus lactis, który jest poddawany fermentacji w specjalnych warunkach represji katabolicznej. Zawiesina otrzymana biotechnologicznie zawiera fragmenty, takie jak DNA, metabolity, związki cytoplazmatyczne i materiały ściany komórkowej w umiarkowanie kwaśnym, wodnym środowisku. Po zakończeniu wzrostu bakterie ulegają dezintegracji za pomocą ultradźwięków, uwalniając w ten sposób frakcje cytoplazmy i składniki ściany komórkowej. Żadne frakcje nie są izolowane po rozpadzie komórek, co zapewnia obecność wszystkich składników w ich naturalnej dystrybucji.

 

Właściwości: Lactococcus Ferment Lysate jest naturalnym postbiotykiem wspomagającym odbudowę mikroflory bakteryjnej oraz kluczowych składników wpływających na wygląd i gęstość skóry. Wzmacnia naturalną barierę skóry, pobudza i przyspiesza procesy odnowy skóry. Wspomaga samoistną regenerację skóry dzięki korzystnemu działaniu bakterii, stymuluje produkcję kluczowych składników jakości i zróżnicowania skóry, poprawia spójność keratynocytów, zwiększa produkcję peptydów przeciwdrobnoustrojowych.

 

Jest niezastąpionym składnikiem skutecznej odbudowy podczas której dochodzi do procesu usunięcia martwych komórek  z powierzchni skóry i przesuwania się nowych komórek z głębszych warstw w kierunku warstwy rogowej naskórka. Skuteczny proces złuszczania martwego naskórka to także poprawa nawilżenia, dzięki lepszej penetracji składników nawilżających, a tym samym ładniejszy i zdrowszy wygląd skóry.

 

Składnik przyspiesza proces odbudowy funkcji barierowych skóry, niezależnie od rodzaju uszkodzenia (stres środowiskowy, starzenie).

 

Poprawia sprężystość i elastyczność skóry, przywracając skórze zdrowy, młody i piękny wygląd.

 

To postbiotyczne podejście przeciwstarzeniowe do odnowy skóry.

 

Do zastosowania w emulsjach i preparatach żelowych, które są stabilizowane odpowiednimi hydrokoloidami lub polimerami.
Przeprowadzone badania skuteczności:
1. Wykazano w badaniach, że lizat Lactococcus lactis zawierający zasadniczo szczątki komórkowe tej bakterii, jest w stanie usprawnić i poprawić procesy odnowy skóry, jak i procesy związane z adaptacją skóry na negatywne wpływy środowiska 

 

Powrót do listy składników

Rabat -10% na zakupy!