Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

stearynian magnezu (Magnesium Stearate)

Stearynian magnezu to organiczny związek chemiczny, sól magnezowa kwasu stearynowego. W stanie stałym stearynian magnezu to miękki, bezwonny, biały proszek nierozpuszczalny w wodzie. Substancję tą najczęściej wykorzystuje się go w branży kosmetycznej, farmakologicznej, w tym do produkcji suplementów diety, np. jako środek poślizgowy.

 

Stearynian magnezu w przemyśle kosmetycznym
Stearynian magnezu ma szereg zastosowań w branży kosmetycznej. Przede wszystkim wykorzystuje się go do produkcji kolorowych kosmetyków sypkich i kremów z uwagi na właściwości zagęszczające oraz przeciwzbrylające. Dodatkowo stearynian magnezu zwiększa przyczepność kosmetyków, zmniejszając jednocześnie ich pylenie, przez co dłużej utrzymują się one na skórze, ale także łatwiej na niej rozprowadzają.

 

Zastosowanie stearynianu magnezu w recepturze poprawia konsystencję kosmetyku - to właśnie dzięki niemu podkłady czy cienie do powiek mają tak przyjemną, gładką konsystencję i łatwo nanoszą się na skórę. Co ciekawe, stearynian wpływa również na zmniejszenie odczucia nakładania obcej substancji na skórę.

 

W jakich kosmetykach można znaleźć stearynian magnezu?
Stearynian magnezu znaleźć można w kosmetykach takich jak:
• pudry,
• podkłady,
• cienie do powiek,
• tusze do rzęs,
• kremy,
• balsamy do ciała,
• pomadki.

 

Stearynian magnezu to składnik wykorzystywany w wielu recepturach kosmetyków, również naturalnych. Śmiało i bez obaw możesz sięgać po preparaty posiadające go w swoim składzie!


 

 

Powrót do listy składników

Wybrane produkty z tym składnikiem

Rabat -10% na zakupy!