Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

Dwutlenek Tytanu (Titanium Dioxide (Titanium Dioxide, CI 77891))

Naturalny filtr fizyczny chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB i szkodliwymi jego skutkami. Stosowany tez do zagęszczania emulsji oraz rozjaśniania kosmetyków kolorowych - np. podkładów i kremów BB.

 

Dwutlenek tytanu to jeden ze składników, który znajdziesz w naszych kosmetykach naturalnych. Czym jest dwutlenek tytanu?
 

Dwutlenek tytanu to mineralny filtr UV, naturalny biały pigment aprobowany do stosowania w kosmetykach naturalnych.
W naturze występuje w postaci minerałów: rutyl, anazyt i brukit. Czysty dwutlenek tytanu do zastosowań przemysłowych najczęściej otrzymuje się z rutylu. W kosmetyce pełni 3 funkcje: barwnika, filtra UV oraz substancji wypełniającej.

 

W których kosmetykach można znaleźć dwutlenek tytanu?
Dwutlenek tytanu znaleźć można w składzie wielu kosmetyków i jest jednym z podstawowych surowców do produkcji tak zwanej „kolorówki”. Ogromny potencjał, jaki w sobie skrywa sprawia, że w branży kosmetycznej wykorzystuje się go do produkcji m.in.:
• pomadek,
• tuszów do rzęs,
• pudrów, różów i bronzerów,
• kosmetyków do opalania,
• podkładów i innych kosmetyków kryjących.

 

Właściwości i wykorzystanie dwutlenku tytanu w branży kosmetycznej
Nie da się ukryć, że producenci kosmetyków chętnie sięgają po dwutlenek tytanu.
Jest to substancja o wysokiej stabilności chemicznej/ niereaktywna, o bardzo niewielkim stopniu przenikania przez naskórek.
Właśnie dlatego jest tak dobrze tolerowany przez skórę.
 

 

Dwutlenek tytanu ma biały kolor, wygląda jak drobny, sypki proszek. Posiada również wyjątkowe właściwości kryjące, dlatego swoje zastosowanie znajduje także w kosmetykach kryjących niedoskonałości cery. Co ważne - można stosować go nawet na delikatne partie skóry, np. pod oczami, na powiekach, itp.

 

Dwutlenek tytanu w postaci pigmentu (biel tytanowa) ma bardzo silne właściwości kryjące i rozjaśniające kolor innych pigmentów, co pozwala na tworzenie palet kolorystycznych o przeróżnych odcieniach, by móc jak najlepiej dopasowywać kolory podkładów i pomadek do różnego rodzaju skóry. I to on jest odpowiedzialny za to, że twój ulubiony fluid tak dobrze radzi sobie z ukryciem przebarwień i niedoskonałości skóry.

 

Kolejną zaletą tego niezwykłego minerału jest zdolność do odbijania i rozpraszania promieni UV, trochę na zasadzie lustra. Taka jest metoda działania filtrów fizycznych (mineralnych). Te właściwości sprawiają, że dwutlenek tytanu jest szeroko stosowany w kosmetykach chroniących skórę przed szkodliwym promieniowaniem, nawet w produktach przeznaczonych do delikatnej i wrażliwej skóry dzieci.

 

Dwutlenek tytanu w naturalnych kosmetykach NATURATIV
W naszej drogerii internetowej znajdziesz kosmetyki naturalne posiadające w swoim składzie dwutlenek tytanu, między innymi Naturalną bazę pod makijaż - MAUVE- uniwersalna bazę pod makijaż, rozświetlającą i wyrównującą koloryt, przygotowującą skórę na przyjęcie podkładu.

 

 

Powrót do listy składników

Wybrane produkty z tym składnikiem

Rabat -10% na zakupy!