Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

geraniol (Geraniol***)

Geraniol jest składnikiem pochodzenia naturalnego - to terpen, a więc aromatyczny związek chemiczny, wytwarzany z olejków eterycznych roślin: różanego, palmarozowego czy cytronelowego. W mniejszym stężeniu niż w olejkach eterycznych występuje również w innych roślinach, np. pelargonii czy cytrynie, zapewniając im przyjemną kwiatową nutę zapachową. Geraniol zawarty w wielu naturalnych olejkach eterycznych, dzięki swojemu silnemu aromatowi potrafi obronić przed drapieżnikami i pasożytami rośliny, w których występuje.

 

Zastosowanie geraniolu w przemyśle spożywczym

Geraniol wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym jako środek aromatyzujący. Może wzmacniać smak np. malin, brzoskwiń, arbuzów czy ananasów. Stosowany jest przede wszystkim w słodyczach, pieczywie czy lodach.

 

Geraniol w przemyśle chemicznym

Co ciekawe, geraniol odgrywa nieocenioną rolę jako naturalny środek owadobójczy,  stąd stosuje się go powszechnie we wszelkiego rodzaju produktach odstraszających komary czy inne insekty uciążliwe dla człowieka i zwierząt gospodarczych. W dobie obaw o choroby przenoszone przez kleszcze, geraniol znajduje zastosowanie w preparatach odstraszających te owady.

 

Zastosowanie geraniolu w kosmetologii i farmacji

Słodka, kwiatowa nuta geraniolu nadaje kosmetykom przyjemny, różany zapach, z tego względu wykorzystywany jest on w kosmetykach relaksujących i odprężających. W farmacji geraniol wykorzystywany jest jako promotor przenikania przez warstwy skórne. Tą drogą podawane są niektóre leki, które własciwosci penetrujących geraniolu mogą pomoc w takiej drodze podania. Kolejną zaletą geraniolu jest jego zdolność do zminimalizowania, a nawet zredukowania innych zapachów znajdujących się w kosmetykach. Dodatkowo geraniol zwalcza wolne rodniki, wykazuje działanie bakteriobójcze i stanowi naturalny przeciwutleniacz, co czyni go jeszcze bardziej użytecznym dla przemysłu kosmetycznego.

 

W jakich typach kosmetyków można znaleźć geraniol?

Geraniol w znaleźć można w preparatach kosmetycznych takich jak:

         błyszczyki i balsamy do ust

         szampony

         preparaty do pielęgnacji skóry - olejki, balsamy

         płyny do kąpieli

         balsamy do opalania

 

Geraniol w naturalnych kosmetykach NATURATIV

Geraniol znajdziesz  jako składnik olejków eterycznych stosowanych w naszych ekologicznych certyfikowanych kosmetykach NATURATIV, np.:

         Relaksującym balsamie do ciała (klik) - nawilżającym i odżywczym, a także ujędrniającym kosmetyku

         Rewitalizującym balsamie do stóp (klik) - preparacie błyskawicznie regenerującym spierzchniętą, popękaną skórę stóp

         Drenującym oleju Home Spa (klik) - kosmetyku, który nie tylko regeneruje, napina i wygładza skórę, ale również wykazuje właściwości antycellulitowe - a to wszystko otoczeniu w relaksującej, odprężającej nuty zapachowej

         Masce regeneracja - intensywna kuracja (klik) - odbudowującej, odżywiającej i wygładzającej, a także stymulującej wzrost włosów

         Relaksującym maśle do ciała (klik) - kosmetyku ekspresowo nawilżającym skórę, wygładzającym i oczyszczającym

         Rewitalizującym peelingu cukrowym (klik) - nawilżającym, regenerującym, wygładzającym i wzmacniającym skórę oraz poprawiającym jej wygląd, już po pierwszym użyciu

 

W kosmetykach NATURATIV geraniol wykorzystujemy przede wszystkim ze względu na jego ciepłą, przyjemną nutę zapachową i jest składnikiem olejków eterycznych oraz naturalnych kompozycji zapachowych.

 

 

 

 

Powrót do listy składników

Wybrane produkty z tym składnikiem

Rabat -10% na zakupy!