Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

FAQ

Jakie kosmetyki NARURTIV wybrać do cery naczynkowej?

Do cery naczynkowej warto wybierać kosmetyki ze składem wzmacniającym naczynka i działającym łagodząco na zaczerwienienia. Z naszej oferty , zaczynając od oczyszczania warto wybrać płyn micelarny, mleczko i tonik AOX, mleczko i tonik Face. Specjalnie skomponowana do cery naczynkowej eko3 oraz krem AOX  i maska AOX.

Jakie kosmetyki NATURATIV wybrać do cery alergicznej?

Przy cerze alergicznej należy słuchać wskazań lekarza. Do pielęgnacji ogólnej polecamy serię niezwykle łagodnych kosmetyków dla dzieci. Mają bardzo proste składy i nie zawierają kompozycji zapachowej.  Jeśli chodzi cerę wrażliwą (twarz) nadają się kremy serii Repair i Prevention (Zapobieganie i  Naprawianie) oraz wszystkie ekoAmpułki. Do pielęgnacji wrażliwego ciała jest cała seria Hipoalergiczna. Jest to seria kosmetyków, pachnących kompozycją hipoalergiczną. Cały kosmetyk skomponowany jest tak, aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznej.  

Czym różni się krem pod oczy od ekoAmpułki 5 czyli serum pod oczy?

Przede wszystkim konsystencją ale również składem i opakowaniem. Krem jest emulsją. Można go stosować na dzień i/lub na noc. W zależności od stanu skóry pod oczami. Jest umieszczony w opakowaniu airless. Serum ekoAmpułka jest delikatnym kremo-żelem, którą możemy stosować samodzielnie lub w połączeniu z kremem pod oczy, co jest polecane dla skóry dojrzałej  i bardzo dojrzałej. Z serum możemy również zrobić maseczkę/okłady pod oczy. Kosmetyk jest umieszczony w szklanej butelce z pipetką. Można go dozować kroplami. Jest bardzo wydajny. Obydwa kosmetyki działają na odżywczo, naprawczo, niwelują worki i zaciemnienia pod oczami ale przy pomocy różnych substancji.

Tonik czy płyn micelarny, czy jedno i drugie?

Przede wszystkim konsystencją ale również składem i opakowaniem. Krem jest emulsją. Można go stosować na dzień i/lub na noc. W zależności od stanu skóry pod oczami. Jest umieszczony w opakowaniu airless. Serum ekoAmpułka jest delikatnym kremo-żelem, którą możemy stosować samodzielnie lub w połączeniu z kremem pod oczy, co jest polecane dla skóry dojrzałej  i bardzo dojrzałej. Z serum możemy również zrobić maseczkę/okłady pod oczy. Kosmetyk jest umieszczony w szklanej butelce z pipetką. Można go dozować kroplami. Jest bardzo wydajny. Obydwa kosmetyki działają na odżywczo, naprawczo, niwelują worki i zaciemnienia pod oczami ale przy pomocy różnych substancji.

Czy kobiety w wieku 30+ mogą/powinny używać kremów 40+?

I tak, i nie. Wiek na opakowaniach kosmetyków jest podawany orientacyjnie. Jeżeli w wieku 30+ lat mamy dopiero pierwsze oznaki starzenia się skóry, nie ma potrzeby używania intensywnych kremów 40+. Jeśli natomiast w tym samym wieku zmarszczki są już widoczne i głębsze – jak najbardziej tak. Kremy 40+ będą miały pole do działania i zostaną bardzo dobrze wykorzystane. Najważniejszy jest stan i potrzeby skóry.

Czy kosmetyk naturalny ma w składzie konserwanty? Czy konserwanty są złe?

Każdy kosmetyk zawierający fazę wodną musi być zabezpieczony mikrobiologicznie. Są na rynku kosmetyki bez konserwantów, ale ich przydatność do użycia jest bardzo krótka i sposób przechowywania i użytkowania musi być zgodny z zaleceniami producenta. Kosmetyki naturalne są zakonserwowane konserwantami identycznymi z substancjami występującymi w naturze. Często są to konserwanty występujące w produktach spożywczych. Niektóre kosmetyki, nie posiadające w składzie wody, np. nasze olejki, czy scruby nie zawierają konserwantów.

Czy SLS/SLES ? to bardzo złe składniki kosmetyku?

Jako substancja czysta SLS jest drażniący, SLES nieco mniej. W kosmetyku jednak bierzemy pod uwagę całą recepturę. Ważne jest stężenie i składniki towarzyszące. SLS i SLES są zwykle łączone z surowcami mającymi maksymalnie łagodzić ich drażniący potencjał, dlatego wprowadzane na rynek produkty myjące z SLS i SLES, są uznane za bezpieczne. Kosmetyki NATUARTIV starają się wybierać detergenty mało drażniące, jeśli nawet z grupy siarczanów to certyfikowane przez organizacje certyfikujące też całe składy kosmetyków. Dlaczego sięgamy do siarczanów? Bo klienci lubią gdy szampony dobrze się pienią, nie plączą włosów, nie są za rzadkie ani za gęste. Siarczany bardzo pomagają w osiągnięciu tego celu.  Wybieramy  te dużo droższe ale certyfikowane, aby dać naszym klientom produkty, których chcą używać. Produkty, które skutecznie myją. Z siarczanów w naszych szamponach używamy ALS z certyfikatem Natrue. 

Parfum w INCI czy to oznacza sztuczne zaperfumowanie kosmetyku?

Symbolem parfum oznaczone są zarówno naturalne, jak i syntetyczne kompozycje zapachowe używane do produkcji kosmetyku. Konieczność stosowania tego słowa jest wymagana przez rozporządzenie kosmetyczne. Czyli słowo Parfum w składzie INCI nie oznacza substancji syntetycznej. W razie wątpliwości należy zapytać producenta, czy kompozycja jest naturalna czy syntetyczna. My na swoich etykietach piszemy, że nasze kompozycjie oznaczane Parfum są naturalne. 

Jak często używać scrubów do ciała?

Jeżeli skóra jest bardzo przesuszona, na początku proponujemy 3 razy w tygodniu. Z czasem, gdy skóra nasyci się i odbuduje przy pomocy maseł, olejów i wosków zawartych w naszych  scrubach cukrowych i cukrowo-solnych, ta częstotliwość się zmniejszy. Wtedy, gdy zauważymy widoczną poprawę kondycji skóry, warto stosować scrub 1 – max. 2 razy w tygodniu. W celu odnowienia naskórka. Całe ciało pozostanie idealnie napięte i jędrne.

Jaki jest termin ważności kosmetyków NATURATIV?

2,5 roku od daty produkcji. Kosmetyki NATUARTIV są produkowane w małych partiach. Nie ma potrzeby ich składowania i konserwowania na dłuższy czas.

Czy kosmetyki NATURATIV są testowane na zwierzętach?

Nie. Od marca 2013 roku w całej UE obowiązuje zakaz testowania na zwierzętach produktów i surowców kosmetycznych. Kosmetyki są testowane na ludziach – tzw. „probantach”, pod nadzorem dermatologa w laboratoriach badających kosmetyki. Każdy może zostać probantem, brać udział w takich badaniach i wydawać opinie na temat kosmetyków.

Dlaczego mówi się o niektórych firmach, że testują kosmetyki na zwierzętach?

Po pierwsze, w ponad 80 krajach na świecie, wciąż wolno testować na zwierzętach. Po drugie, jeśli nawet firma mająca korzenie w EU lub inna spoza EU deklarująca, że przy tworzeniu receptur nie testuje  na zwierzętach, trafia na rynek chiński do dystrybucji do klasycznych sklepów, jej produkty zostaną przez instytucje chińskie przetestowane na zwierzętach. Nie dotyczy to kosmetyków wprowadzanych na chiński rynek tylko do kanału e-commerce. Ale uwaga! Podobno od stycznia 2020 roku mają w Chinach zniknąć testy na zwierzętach.

Czy kosmetyki NATURATIV są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Kosmetyki naturalne Naturativ to łagodne kosmetyki odpowiednie również dla kobiet w ciąży. Nie zawierają składników "dyskusyjnych" - czy są korzystne czy nie i w jakich stężeniach. Wśród naszych klientek jest wiele mam, którym towarzyszyłyśmy w czasie ciąży - teraz pielęgnujemy ich maleństwa serią dla dzieci. Zawsze warto zapytać swojego lekarza o opinię oraz trzymać się jego zaleceń, zwłaszcza w przypadku nietolerancji.

W ofercie NATUARTIV  jest również balsam skomponowany specjalnie dla Mamy w ciąży. 

Czy kosmetyki dla dzieci Naturativ mogą być używane od pierwszego dnia życia dziecka?

Kosmetyki Naturativ to bardzo łagodne, naturalne formulacje, tworzone z myślą o noworodkach. Przy ich tworzeniu korzystaliśmy z porad lekarzy pediatrów, dermatologów oraz położnych. Zgodnie z ich sugestiami kosmetyki te nie zawierają substancji zapachowych, a składy są proste i hipoalergiczne czyli tworzone tak aby maksymalnie zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej . Zawierają tylko to, co niezbędne dla pielęgnacji delikatnej skóry maluszków. Polecamy je od pierwszego dnia życia. Jedynie Szampon/płyn do mycia dla niemowląt i dzieci (jako jedyny w serii zawiera kompozycje naturalną i hipoalergiczną) chociaż bardzo łagodny ale polecamy, tak jak prosi grono medyczne – od 3 miesiąca. Zgadzamy się z teorią, że noworodek powinien być kąpany co 2-3 dzień w samej wodzie. 

Jak powinien być skład kosmetyku bezpiecznego dla dziecka?

Kosmetyk najbardziej korzystny dla skóry dziecka powinien mieć skład jak najprostszy. Bogaty w emolienty, substancje wzmacniające barierę hydrolipidową. Substancje łagodzące podrażnienia, np. w okolicach podpieluszkowych i ewentualne otarcia. Cenione, bo bardzo łagodzące są prebiotyki. Kosmetyki dla dzieci powinny był łagodne i wolne od substancji niepotrzebnych jak koloranty czy kompozycje zapachowe. Skóra dziecka jest cieńsza, bardziej przepuszczalna niż skóra osoby dorosłej, dlatego zapach i zabarwianie jest tu komponentem zbędnym. Warto w składach unikać surowców o prasie uczulającej oraz tych, które budzą kontrowersje.

Czy kosmetyki naturalne uczulają?

Każdy kosmetyk może uczulić. Naturalny i konwencjonalny. Reakcja nietolerancji to indywidualna reakcja każdego organizmu. Nie istnieją substancje, które nigdy nikogo nie uczulą. Jeśli jesteśmy uczuleni na jakiś składnik można zareagować na jego obecność wszędzie. W kosmetykach naturalnych, konwencjonalnych, środkach czystości, często w jedzeniu. Reakcje skórne bardzo często związane są również z alergiami pokarmowymi, lekami, wcześniejszymi zabiegami, np. pilingami twarzy, farbowaniem włosów. Bardzo częste są też reakcje krzyżowe, kiedy kosmetyk nie jest przyczyną ale krzyżowo daje odpowiedź.

Czy kosmetyki Naturativ trzeba trzymać w lodówce?

Nie. Kosmetyki Naturativ są naturalnymi kosmetykami, które są skomponowane tak, że są odporne na skoki temperatury i są pod tym względem przebadane. Tak zwane challenge testy są przeprowadzane na  każdym kosmetyku w temperaturze od -10 stopni Celsjusza do +40 stopni Celsjusza. Z tego powodu wysokie letnie temperatury nie są dla nich zagrożeniem. Oczywiście jeśli jest bardzo gorąco, masło do ciała może lekko, ale bardzo nieznacznie zmienić swoją konsystencję na rzadszą.

Nie polecamy trzymania np. kremu do rąk w gorącym samochodzie gdzie temperatura dochodzi do 50 stopni. Natomiast chłodzenie niektórych kosmetyków w lodówce czyni je milszymi w użyciu i skuteczniejszymi. Dotyczy to np. naszej maski kojącej do twarzy 360°AOX.

Rabat -10% na zakupy!