Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

Recykling


Nie bądź egoistą, zostań ekoistą

O co chodzi z tym recyklingiem?

W Naturativ tworzymy kosmetyki prawdziwie naturalne. Według zasad naszego certyfikatora Nature, używamy do komponowania naszych kosmetyków wyłącznie surowców naturalnych, pochodzenia naturalnego i identycznych z naturalnymi (dotyczy to wyłącznie konserwantów, które oryginalnie występują w naturze lecz nie jesteśmy w stanie pozyskać ich z roślin w ilości jakiej przemysł kosmetyczny i spożywczy ich potrzebuje).

Ale nie tylko skład, ale też rodzaj opakowania i sposób pakowania kosmetyków jest pod lupą świadomych konsumentów. Współczesny kosmetyk musi być bliski i bezpieczny zarówno dla człowieka, jak i natury.

Od zawsze przyświecała nam idea holistycznego podejścia do dostarczanego Wam produktu. Wybieramy tylko naturalne składniki, tworzymy skuteczne urzekające formulacje umieszczając produkt w ekologicznym, łatwym do przetworzenia opakowaniu. Dlatego naszych kosmetyków nie znajdziecie w czarnych buteleczkach i kolorowych słoikach, choć ich wygląd sami bardzo lubimy, ale w opakowaniach recyklingowalnych, oszczędnych i prostych do utylizacji . Nasze kosmetyki pakujemy w białe szkło i biały plastik (tylko w polipropylen lub polietylen - to plastiki doskonale nadające się do wielokrotnego przetworzenia) oraz w opakowaniach airless i pompki, aby utrzymać najwyższa higienę. Unikamy też, przy większych opakowaniach dodatkowego pakowania butelki lub słoika w kartonik. Nawet jeden z naszych kremów do twarzy (bestsellerowy Krem 360AOX), ponieważ jest zapakowany w 100 ml airless, nie ma "wierzchniego" opakowania, ponieważ wszelkie informacje mieszczą się na butelce.

Krem w szklanym słoiczku? Żel w brązowej plastikowej butelce? Wokół rodzajów opakowań narosło mnóstwo mitów, jak ten, że szkło jest zawsze lepsze niż plastik. Tymczasem plastik plastikowi nierówny, a tzw. ślad środowiskowy plastiku nie zawsze musi być najgorszy. Może on być np. mniejszy niż dla szkła (ze względu na mniejsze zużycie energii na przetworzenie i transport - szkło jest ciężkie).

Warto wiedzieć, że:

  • Opakowanie ze szkła kolorowego, zwłaszcza czarnego i bardzo dekorowanego nie trafi do recyklingu. Opakowania czarne nie są w ogóle rozpoznawalne przez maszyny sortujące, więc do recyclingu się nie nadają, a huty szkła nie chcą kupować stłuczki ze szkła kolorowego.

  • Opakowania kosmetyczne z PET - z ładnego przezroczystego plastiku w wielu kolorach, w tym brązowego imitującego szkło farmaceutyczne, nie są w EU praktycznie przetwarzane. Recycling PET dla opakowań kosmetycznych właściwie nie istnieje za względu na brak ekonomicznego uzasadnienia takiego procesu. Opakowania z PET po napojach są bardzo pożądane przez firmy dokonujące ich przetworzenia na nowy surowiec, a opakowania z PET po kosmetykach niestety - nie. Ten plastik trafia do spalarni lub na wysypisko.

  • Opakowanie ekologiczne to takie, które nie tylko można przetworzyć, ale są w danym rejonie świata stworzone odpowiednie/efektywne systemy zbiórki i recyklingu dla danego typu opakowań. Plastik PP i HDPE taki właśnie jest, i można go przetwarzać do 10-ciu razy.

  • Ważne jest, aby konsument mógł łatwo wyrzucić opakowanie, aby było jak największe prawdopodobieństwo jego szczęśliwej dalszej drogi życia po reinkarnacji :) .

Poniżej instrukcja "rozbioru" opakowań Naturativ.

Pamiętaj, zerwij etykietę - klej, którego używamy sprawia, że etykieta trwa na opakowaniu w każdych warunkach, ale ... bardzo łatwo ją oderwać, to ważne dla prawidłowego rozpoznania opakowania przez maszyny sortujące. Wyrzuć etykietę do pojemnika z plastikiem.

Rabat -10% na zakupy!