Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0

Filozofia

Świetne surowce

Kosmetyk prawdziwie naturalny

Wiemy, że natura ma moc. Ludzie od tysięcy lat używali czystych, naturalnych substancji, aby odżywić, ukoić, ochronić skórę i włosy. Natura oferuje niezliczone rodzaje rozwiązań kosmetycznych. My do komponowania naszych kosmetyków używamy ponad 300 surowców. Wszystkie z certyfikatem lub dokumentacją eko. W naszym coraz bardziej sztucznym świecie, czyste naturalne surowce, to nie tylko eko-alternatywa, to wykorzystanie mocy natury w najwłaściwszy sposób. Obecna naturalna kosmetologia oferuje wiele bardzo nowoczesnych naturalnych surowców. A surowce i innowacja to nasza pasja.

Efekty

osiągnięte dzięki połączeniu
natury i innowacji

Żaden składnik nie jest u nas przypadkowy. Komponujemy nasze kosmetyki z ogromną uważnością. Kosmetyk ma działać i cieszyć. Nasze kosmetyki powstają długo, są przemyślane i dopieszczone. Wykonujemy wiele prób recepturowych, zanim zaakceptujemy ostateczny skład. Kosmetyki testujemy na sobie, znajomych i specjalnie dobranych probantach miesiącami, sprawdzając rezultaty ich działania.

Przejrzystość

certyfikat Natrue

Łączymy to, co najlepsze z natury z innowacją. Naturalność potwierdzona certyfikatem odróżnia nas od wielu marek, które są opisywane jako naturalne, ale ich składy tego nie potwierdzają. Tworzymy kosmetyki bez kompromisów, konsekwentnie według rozpoznawalnych na całym świecie zasad certyfikacji Natrue. Dzięki temu - konsument, niezależnie od tego, gdzie nabędzie nasz kosmetyk, zawsze wie, że trzyma w ręku produkt prawdziwie naturalny.

Przyjemność

Kosmetyki ekosensualne

Kosmetyk musi urzekać. Naturativ zabiera w ekosensualną podróż. Rano świeży dotyk pod prysznicem i ekspresowo nawilżona twarz, w dzień komfortowy aromatyczny dotyk balsamów do rąk, wieczorem sensualność maseczek, maseł, balsamów, olejków. Dajemy Ci czas „JA”, bez zabierania Ci czasu. Kosmetyki Naturativ są skomponowane tak, aby nawet 5 minut z nimi było frajdą.

Naturativ - the power of pure

Prawdziwie
naturalny

Jedyna polska marka z certyfikatem NATRUE

Ekosensualny

Zmysłowo aromatyczny, boski w użyciu

Innowacyjny

Czerpiący z nowoczesnej naturalnej kosmetologii

Zrównoważony

Stworzony z troską o równowagę w środowisku naturalnym

Historia

Nazywam się Magda Hajduk i moją pasją są kosmetyki naturalne. Od wielu, wielu lat sprowadzałam je z różnych krajów, kiedy nie było ich jeszcze na polskim rynku, studiowałam ich receptury, porównywałam składniki, analizowałam działanie, nie mogąc wyjść z podziwu, jak wielka siła drzemie w naturze. Choć podziwiałam wiele marek, to brakowało mi tej idealnej, która połączyłaby siłę natury z sensualnością – przyjemnością i wygodą stosowania kosmetyków.

Kilkanaście lat temu uznałam, że jestem gotowa, by stworzyć polską markę kosmetyków naturalnych, która dorównywałaby jakością najlepszym markom zagranicznym szczycącym się długoletnią tradycją oraz niezaprzeczalnym prestiżem.

Punktem odniesienia były dla mnie trzy marki – niemiecki Dr Hauschka, szwajcarska Weleda i brytyjski Lush. Dwie pierwsze podziwiałam za konsekwencję i absolutną naturalność receptur, trzecią – za rozmach: bogactwo surowców, szeroki wachlarz aromatów, stawianie na przyjemność użytkowania. W 2003 roku starałam się o sprowadzenie marki Lush do naszego kraju, aby Polki miały szansę poznać jej unikalne właściwości, jednakże w tamtym czasie firma nie była gotowa na wejście na nasz rynek. Technolodzy Lush przekazali mi jednak informację, skąd czerpali swoją wiedzę o recepturach. Jej nieocenionym źródłem okazał się polski, związany z Warszawą, emigrant - Stan Kryształ. Pomyślałam więc, że skoro Polak potrafi, to i Polce z pewnością się uda. Przyrzekłam sobie, że stworzę kosmetyki moich marzeń: naturalne, o składach nawet lepszych od składów marki Dr Hauschki i bardziej urzekających niż Lush.

Nie jestem chemikiem, ale świetnie znałam potencjał polskiego przemysłu kosmetycznego. Od 2006 roku pracowałam więc nad recepturami z doskonałym w swym trudnym fachu technologiem. Obecnie receptury NATURATIV powstają we współpracy mojej, Renaty Piotrowskiej - chemika kosmetologa, która pracuje ze mną od lat i kilku bardzo doświadczonych technologów specjalizujących się w kosmetykach naturalnych. Kosmetyki NATURATIV są produkowane w centralnej Polsce. Raz w roku, audytor certyfikacji NATRUE przeprowadza audyt naszej produkcji.

Marka Naturativ jest na rynku zagranicznym od 2013, a na polskim od 2016. Naszym pierwszym rynkiem eksportowym była Japonia. W tej chwili nasze produkty są sprzedawane w Szwecji, Danii, Finlandii, Włoszech, Belgii, Portugali i Hiszpanii.

Certyfikat

Brak europejskich regulacji dotyczących kosmetyków naturalnych i organicznych nie pomaga ani producentom w komponowaniu kosmetyku, który mogli by nazwać naturalnym, ani tym bardziej konsumentom w świadomym wyborze. Nowo powstała norma ISO 16128 nie rozwiązuje problemu. Żywność ma swój zielony listek – jest to symbol rozpoznawalny i solidny. Kosmetyki naturalne nie mogą się doczekać wspólnego unijnego certyfikatu.

Ponieważ naszą ambicją jest rzetelny przekaz oraz zdobywanie kolejnych rynków zagranicznych, wybraliśmy najbardziej wymagający certyfikat europejski – NATRUE - w którym certyfikują się najwięksi producenci kosmetyków naturalnych.

Nie wszystkie nasze kosmetyki mają już certyfikat, ale 95% z nich ma w tej chwili receptury dostosowane do wymagań certyfikacji i są w procesie jej uzyskania. Proces jest długi, a kontrolowane są nie tylko receptury, ale i faktury zakupowe dotyczące surowców oraz zakład produkcyjny.

Rabat -10% na zakupy!