Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Wyniki konkursu Naturativ&LaMamma
10.03.2021

Wyniki konkursu Naturativ&LaMamma

Dziewczyny Drogie, dziękuję KAŻDEJ z Was za pytanie. Z wieloma Waszymi rozterkami się utożsamiam, też miałam podobne w swoim doświadczeniu macierzyństwa. Natomiast wszystko, co napisałyście jest mi bardzo bliskie. Chciałam każdej z Was dać jak najpełniejszą odpowiedź. Mam nadzieję, że to, co znajdziecie w tym wpisie, zarówno w odpowiedzi na swoje pytanie, ale też w odpowiedziach na pytania innych dziewczyn, będzie miało dla Was wartość. Oto pierwsza część odpowiedzi na Wasze pytania.

 

Zwyciężczynią Konkursu została meggixoo

 

Natomiast w podziękowaniu za Wasz udział w konkursie i zaangażowanie mam dla Was prezent. Kod rabatowy uprawniający do darmowej wysyłki przy zakupie mojej książki „La Mamma”. Ten kod to: LAMAMMA, jest ważny do 11.03. do godz. 24.00. Wpisując kod w formularzu trzeba zaznaczyć opcję – darmowa wysyłka. Zrealizujecie go wyłącznie na mojej stronie lamamma.pl.

 

meggixoo
Jak pomóc młodej mamie tuż po porodzie i uzmysłowić co może robić, by każdego dnia pamiętała, że oprócz bycia mamą, jest kobietą - RAKIETĄ? Tak samo piękna, tak samo kobiecą, wartościową i z tymi samymi marzeniami i celami, tylko może lekko położonymi w czasie. Jakie małe nawyki i przyjemności może wdrażać, by codziennie sobie o tym przypominać? By kładąc się spać po kolejnym ciężkim dniu miała w głowie nie tylko spełnione obowiązki ale nagrodę i zaliczone małe przyjemności, które będą jej dodawać motywacji, energii, gracji i miłości.

 

To, co piszesz jest fundamentem „La Mammy” <3 Każda z nas wie najlepiej – czego potrzebuje, żeby poczuć się lepiej, żeby poczuć się kobieco, żeby poczuć swoją rakietową energię <3 Natomiast są narzędzia, które mogą nam pomóc to wdrożyć i zrealizować.

 

Ja stosuję zasadę – JEDNA WAŻNA DLA MNIE RZECZ danego dnia. Przy czym jest to rzecz niezwiązana z moim macierzyństwem. Oczywiście życie z dzieckiem – zwłaszcza niemowlęciem - nierzadko rujnuje taki plan, ale są też dni, w których można zrobić jedną ważną rzecz – razy kilka. W perspektywie miesiąca bilans wychodzi na plus. 30 ważnych dla nas rzeczy, wow!
Uwaga! Definicja ważnej rzeczy jest indywidualna. Zależna od kontekstu, od czasu, w którym jesteście, od etapu w życiu, od potrzeb, od pragnień itd.

 

Tę ważną rzecz warto potraktować serio. Skoro ważny jest dla mnie trening – to planuję wcześniej najlepszą przestrzeń, żeby go zrobić. Może to kwestia tego, żeby umówić opiekę nad naszym szkrabem na konkretną godzinę, a może po prostu musimy kupić matę i zrobić na nią miejsce, żebyśmy mogły wskoczyć na nią, kiedy mamy czas. Jeśli chcę zrobić ważny dla mnie kurs, może warto odpuścić gotowanie obiadu codziennie i zaplanować inaczej przygotowywanie posiłków.
Genialna jest też praktyka wdzięczności. Jest o tym wiele materiałów w sieci, i co ważne można się jej nauczyć. Polecam założyć sobie piękny notes na zapiski swoich codziennych małych cudów. Tak, aby kończyć dzień z zapisaną 1 rzeczą, z której jesteśmy dumne danego dnia.

 

wlosowy.maniak

W jakiś sposób przygotować się do planowania ciąży? Na rynku dostępne książki dla młodych mam mówią tylko o zdrowiu i potrzebach dziecka. Nie spotkałam się jeszcze z taką, która skupiałaby się tylko na przyszłej mamie. Jak się odżywiać? Jakie badania należy wykonać zanim zaczniemy starać się o dziecko?

 

To prawda, że książki dla mam i przyszłych mam są zdominowane przez poradniki, które skupiają się na pielęgnacji, potrzebach i rozwoju dziecka oraz na budowaniu więzi z dzieckiem i rozumieniu maluszka. Są one oczywiście szalenie potrzebne. Natomiast mama też jest ważna i rozumiem potrzebę książki właśnie dla siebie. 

 

Jeśli chodzi o Twoje pytania – jak się odżywiać, jakie badania zrobić, zanim zaczniemy starać się o dziecko – to myślę, że warto je zadać swojemu lekarzowi, do którego mamy zaufanie, którego być może wybierzemy jako lekarza przygotowującego nas na zajście w ciążę i prowadzącego ciążę. Jeśli chodzi o takie emocjonalne, wewnętrzne przygotowanie się na bycie mamą, to myślę, że moja książka bardzo w tym pomaga. Odkrywam w niej emocje, doświadczenia i przemyślenia, które towarzyszyły mi od momentu zobaczenia 2 kresek na teście ciążowym do 15 miesięcy bycia razem z moją córeczką.  Już dziś – po tym, jak „La Mammę” przeczytało kilkaset kobiet - wiem, że kobiety się bardzo utożsamiają z tym, co w niej napisałam.

 

anntowicz

Jak wspomóc młodą mamę lub kobietę która oczekuje na dziecko? Co się przydaje w tym czasie? Wsparcie psychiczne jest ważne?

 

Najcenniejsze, co możemy dać młodej mamie i kobiecie w ciąży – to naszą uważność, obecność i czułość. Bardzo często niestety, kiedy rodzi się dziecko – mama przestaje istnieć dla otoczenia, a jest to czas, w którym ona też się narodziła i potrzebuje miękkich gestów, ciepłych słów czy posiedzenia obok przy maluszku, żeby mogła się zdrzemnąć.

 

dzien_idealny

Moja siostra zostanie mamą, cieszymy się z tego powodu, ona również się strasznie cieszyła... ale miesiąc temu zmarł jej mąż, jest w 6 miesiącu ciąży, przechodzi załamanie, staramy się być przy niej, wspierać, pomagać, korzystamy z pomocy psychologa, jak jeszcze możemy jej pomóc? Jak mówić do niej? Żeby ten moment narodzin był dla niej siłą i wsparciem, na niełatwą drogę życia?

 

Wsparcie psychologa jest w takiej sytuacji kluczowe i wspaniale, że z Wami jest. Myślę, że tutaj ważne jest danie przestrzeni na przeżywanie żałoby. Słuchanie. Głaskanie. Tulenie. Automatycznie cisną nam się na usta w takich trudnych sytuacjach słowa: będzie dobrze, masz dla kogo żyć, jeszcze sobie ułożysz życie, jesteś młoda. ALE to jest jak zamknięcie drzwi przed nosem osobie, która przy nich stoi i mówi, że zawalił jej się dach na głowę. Bardziej wspierające będzie powiedzenie: słyszę jak Ci trudno i wiem, że jest Ci ekstremalnie źle, jestem przy Tobie.

 

mag.strzalkowska

Często z niepokojem czekamy na czas, kiedy rozpocząć współżycie po porodzie. Czy to już czy może za szybko? Co z moją pochwą? Jak zareaguje, czy się zmieniła? Oraz od kiedy po połogu istnieje ryzyko zajścia w kolejną ciążę? Czy karmienie piersią daje 100% zabezpieczenie?

 

To są pytania, na które odpowie Twój lekarz ginekolog. Ale to, co mogę napisać to w kwestii, kiedy rozpocząć współżycie po porodzie – kluczowe jest to, kiedy czujesz się na to gotowa. Jeśli chodzi o ryzyko zajścia w ciążę, to karmienie piersią nie daje 100% zabezpieczenia przed zajściem w ciążę, ale to też jest do rozwinięcia przez lekarza ginekologa.

 

anflawi

Kiedy podjąć decyzję o kolejnym dziecku, aby różnica wieku między dziećmi nie była zbyt duża, ale żeby to nie było jednak rok po roku? Co zrobić, aby kobieta po porodzie nie wpadła w rutynę dnia codziennego? Nie każda matka może karmić piersią lub karmi ale krótko, co robić by nie czuła się gorsza?

 

Poruszasz wiele ważnych wątków. Jeśli chodzi o różnicę wieku między dziećmi, to chcę napisać dwie rzeczy – lekarze wskazują, że optymalny czas na kolejną ciąże to 18 miesięcy od porodu. Wtedy organizm kobiety jest zregenerowany. Natomiast warto zadać sobie pytanie – czy czujesz się zregenerowana i gotowa na kolejną ciążę, czy to jest już ten moment.

 

Rutyna – cóż, ona się pojawi siłą rzeczy i to jest naturalne. Kiedy zostajemy mamą, zmienia się nasz rytm dnia, wiele rzeczy musi poczekać ale wierzę, że warto i że jesteśmy w stanie zadbać o swoją mikroprzestrzeń – i mieć swoje aktywności, swoje przyjemności, swoje rytuały, które nam dają radość i poczucie, że jesteśmy nie tylko mamą, ale też tą kobietą, którą znamy od lat.

 

To, czy rodzimy przez cc czy naturalnie, to czy karmimy piersią czy mm nie powinno nas klasyfikować jako lepszą czy gorszą mamę. Myślę, że funkcjonowanie w zgodzie ze sobą i przyjmowanie tego, co niesie rzeczywistość nawet jeśli chcemy, żeby było inaczej, bardzo nam pomaga. Zrobiłam, ile mogłam na moje tu i teraz – to chyba najlepsze podejście, żeby się nie pogrążać w poczuciu winy.

 

to_ja_aga_k

Wyprawka - kupować minimum, czy niektóre gadżety na pewno się przydadzą?

 

Ja będąc w ciąży usłyszałam bardzo mądre słowa – dziecko naprawdę nie potrzebuje dużo rzeczy.  I to jest prawda  Opracowałam taką szczegółową listę wyprawkową z podziałem na kategorie i możliwością zaplanowania budżetu. To lista tego, co sprawdziło się u mnie. Możesz ją pobrać na mojej stronie – https://lamamma.pl

 

dobra.pielegnacja

Ja szukam jakiś pomysłów na to jak zorganizować życie całej rodziny na 50m2. Z mężem mamy jedną córeczkę ale chcielibyśmy mieć drugie dziecko. Niestety obawiam się że przez małe mieszkanie nie ma na to warunków. We dwoje z dwójką dzieci w jednym dużym pokoju może być bardzo ciężko. Czy ktoś ma jakieś rady dotyczące jak poradzić sobie z poukładaniem życia w takich warunkach?

 

Rozumiem Cię w pełni. Zajrzyj na bloga architektporzadku.pl. Ona genialnie uczy, jak odgracić mieszkanie i zaprowadzić w nim funkcjonalną przestrzeń, również z dziećmi na pokładzie.

 

mag_magusz

Jak przygotować się do porodu ? I jak poradzić sobie w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach po porodzie?

 

To jest fundament „La Mammy”: wesprzeć Cię w przygotowaniu do porodu, w odnalezieniu się w tych pierwszych dniach i miesiącach bycia mamą.  Bardzo wiele piszę w mojej książce o tej drodze od dwóch kresek na teście ciążowym przez poród aż po 15-msc bycia mamą.

 

Pokrótce: badania, lekarz prowadzący, szpital, położna – to są fundamenty przygotowań. Podobnie, jak zaopiekowanie się sobą od strony emocjonalnej, oswojenia różnych lęków, które się pojawią. W tym pomocne będzie czytanie książek o macierzyństwie, porodzie, budowaniu więzi z dzieckiem i opiece nad maluszkiem; zdobywanie wiedzy poprzez udział w webinarach dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam i konsultacje z coachem/psychologiem, który pracuje z mamami. Ważna jest rozmowa z partnerem – o tym, jak sobie wyobrażacie ten pierwszy czas po porodzie, co partner może zrobić, żeby maksymalnie cię wesprzeć. Pomocne będzie też zbudowanie sobie grona osób, na które wiesz, że możesz liczyć. Że zrobią zakupy, przyjadą i posiedzą przy maluszku, żebyś ty mogła wyjść coś załatwić albo po prostu się przespać.

 

Dziękuję Wam raz jeszcze.

Z czułością,

Joanna Stopyra-Fiedorowicz, autorka książki „La Mamma”, psycholożka społeczna, pr-owiec przedsiębiorczych kobiet


 

 

Rabat -10% na zakupy!