Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Wellness Zdrowie i Uroda w parze  – pielęgnacja 360 stopni
13.06.2019

Wellness Zdrowie i Uroda w parze – pielęgnacja 360 stopni

O wellness słów kilka

 

Spróbujmy dojść do odpowiedzi na pytanie czym właściwie jest wellness. 'Wellness' to zapożyczenie z języka angielskiego, które przez ostatnie lata zadomowiło się na dobre w naszym rodzimym języku. Szczególnie upodobało sobie występowanie w parze ze słowem ‘spa’ (wellness&spa) wskazując, nieco mylnie, jedynie na miejsce wypoczynku, odnowy i relaksu dla ciała. Nawet nasz narodowy słownik języka definiuje wellness jako: różnego rodzaju zabiegi, masaże, kąpiele, zajęcia sportowe i artystyczne oraz odpowiednią dietę, mające na celu przywrócenie dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej, również jako ośrodek wypoczynkowy oferujący te zabiegi i zajęcia. Ta interpretacja wydaje się zdecydowanie bliska naszej intuicji, ale nie jest pełna.

 

Szukając tłumaczenia słowa 'wellness' w najpopularniejszych translatorach internetowych i słownikach języka angielskiego nie otrzymamy wyniku innego, niż po prostu 'health' - zdrowie (podobny wynik otrzymujemy przy poszukiwaniu synonimów tego wyrazu). Z powyższego wynika, że wellness to pojęcie na pewno wiążące się ze stanem zdrowotnym człowieka. Idąc krok dalej i próbując rozłożyć to słowo na czynniki pierwsze zauważamy, że składa się ono z przedrostka ‘well’, z którym intuicyjnie mamy raczej pozytywne skojarzenia (jako coś dobrego) - i to zdecydowanie słuszny trop (gdyby wellness oznaczało jakąś chorobę, to zapewne jej opisów byłyby setki). Mamy już więc dwa kluczowe słowa nacechowane mocno pozytywnie: dobry i zdrowie. Próbując znaleźć znaczenie słowa wellness w opracowaniach medycznych, nadal natrafiamy na 'czarną dziurę'. Nie ma się czemu dziwić, bo przecież 'zdrowie to stan, o którym medycyna nie ma nic do powiedzenia' (W.H. Auden), stąd i nasze 'hasło dnia' oficjalnej definicji medycznej się nie doczekało, chociaż zostało wprowadzone pierwszy raz przez amerykańskiego lekarza  Halberta Dunna w drugiej połowie XX wieku i odnosiło się ogólnie do dobrostanu (a nawet błogostanu) człowieka, który należy pojmować jako dobrobyt fizyczny i psychiczny (termin ten powstał tak naprawdę z połączenia dwóch angielskich słów: well-being i fitness). Jednak nie należy mylić go jedynie z dobrym zdrowiem rozumianym jako brak choroby - to jeszcze nie stan wellness. Do jego osiągnięcia potrzeba czegoś więcej, a mianowicie pełnej równowagi między ciałem, duchem i umysłem człowieka. Dopiero harmonia między tymi trzema elementami ludzkiej egzystencji może zapewnić człowiekowi osiągnięcie stanu wellness i pełni dobrego samopoczucia. Wellness to zatem filozofia opisująca stan idealnej równowagi prowadzącej do zaspokojenia wszystkich potrzeb człowieka: fizycznych, psychicznych, społecznych, ekonomicznych i intelektualnych.

 

Zdrowie i uroda – fundament wellness

 

Wszelkie życzenia rozpoczynamy zwykle tradycyjnym 'dużo zdrowia...', dopiero w dalszej kolejności wymieniamy pozostałe 'dobre rzeczy'. Świadczy to o wadze zdrowia, które w naszym życiu zwykle stawiamy na pierwszym miejscu. Ma to również przełożenie na osiągnięcie stanu wellness, bo zdrowie nierozerwalnie wiąże się z zaspokojeniem dwóch podstawowych potrzeb człowieka - fizycznych i psychicznych, wszakże to nie tylko stan ciała, ale i ducha. Z kolei zdrowie ma też wpływ na nasze postrzeganie własnej urody – pomimo że piękno to mocno względne pojęcie, to bez problemu jesteśmy sobie w stanie wyobrazić człowieka o ponadprzeciętnej urodzie, który nie dba o zdrowie – może wcale nie być dla nas atrakcyjny, i na odwrót: człowiek przeciętnej urody, ale kipiący witalnością i zdrowiem, zyskuje zdecydowanie w naszych oczach. Powyższe przykłady potwierdzają tylko stwierdzenie, że zdrowie i uroda idą w parze - a jak ma się do tego wellness? Do jego osiągnięcia zdrowie i uroda są konieczne. Tu na myśl od razu przychodzą nam kosmetyki oraz salony, w których możemy zaznać zabiegów dobroczynnych dla zdrowia i urody (np. spa czy salony kosmetyczne). W dobie społeczeństwa informacyjnego nie stanowi żadnego problemu wyszukanie takiego miejsca. Jednak dziś chcemy pokazać Wam, w jaki sposób można stan wellness osiągnąć w zaciszu własnego domu.

 

Wellness w twoim domu

 

Dom to nasza oaza, miejsce w którym spędzamy dużo czasu, odpoczywamy, jemy, czujemy się najswobodniej i najbezpieczniej - po prostu żyjemy. Dlatego też, wiedząc już czym jest filozofia wellness, dom wydaje się najodpowiedniejszym miejscem do osiągnięcia wymarzonego błogostanu. Wellness przejawia się w zdrowym trybie życia, na który wpływają właściwe odżywanie, aktywność fizyczna czy odpowiednia ilość odpoczynku i snu, ale to wszystko wszystko wydaje się tak oczywiste i opisane w tylu opracowaniach, że chcemy się skupić na kwestii dbałości o urodę, która jest nieodłącznie związana z naszym zdrowiem, zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że czujemy się dużo lepiej, gdy emanujemy pięknem ciała i mamy w tym obszarze pewność siebie - ma to również wpływ na postrzeganie nas przez innych. Wszyscy jesteśmy piękni, wystarczy tylko to piękno z nas wydobyć i o nie zadbać, bo przecież uroda dodaje pewności siebie i ułatwia życie - zatem warto o nią zabiegać! Z pomocą przychodzą nam najlepsze kosmetyki naturalne, które pozwolą osiągnąć wymarzone efekty i w ten sposób zapracować na uzyskanie prawdziwej równowagi ciała, ducha i umysłu, a więc stanu wellness. Wcale nie potrzebujesz specjalnych pomieszczeń, urządzeń za 'grube pieniądze', nie musisz chodzić każdorazowo do salonów urody czy spa. Wystarczy, że zaczniesz używać kosmetyków Naturativ, które są w stanie zdziałać cuda dla twojego zdrowia i urody. Nie martw się o również o czas, bo kosmetyki naturalne są skomponowane tak, aby nawet pięć minut z nimi było frajdą - pieszczą twoje ciało i umysł, wnikając głęboko w skórę czy włosy, pielęgnując je i odżywiając, dają ci jednocześnie chwile błogiego odprężenia połączone z niezapomnianymi doznaniami zapachowymi - a to wszystko w zaciszu twojego domu, który niech stanie się dla ciebie codziennym spa&wellness. W tym obszarze szczególną uwagę warto zwrócić na dwie serie kosmetyków Naturativ z kategorii 'czysta przyjemność':

Spa w domu - to seria kosmetyków składająca się z balsamów do dłoni i stóp, peelingów i maseł do ciała oraz drenujących olejków, których użycie pozwoli ci poczuć się jak w prawdziwym spa.

Masaż - relaksujące, rewitalizujące, otulające i hipoalergiczne olejki do ciała przydatne do użycia podczas masaży.

 

Pielęgnacja 360 stopni

 

Rano powiew świeżości pod prysznicem i ekspresowo nawilżona twarz, w dzień komfortowy aromatyczny dotyk balsamów do rąk, wieczorem sensualność maseczek, maseł, balsamów, olejków - naturalne kosmetyki mogą towarzyszyć ci właściwie przez całą dobę, zapewniając pełną i kompleksową pielęgnację twojego ciała. Innowacyjne rozwiązania w połączeniu z tym, co najlepsze z natury, dają tak szeroki asortyment organicznych kosmetyków, że właściwie codziennie możesz odkrywać coś zupełnie nowego. Jednocześnie masz pewność, że każda część twojego ciała poddana działaniu kosmetyków organicznych otrzyma odpowiednią dawkę skoncentrowanych w nich skarbów natury poprawiających nie tylko aspekty wizualne, ale również działających systemowo w głębi skóry. Szeroka gama kosmetyków Naturativ zapewni ci tzw. 'full serwis' w pielęgnacji ciała - tak twojego, jak również twoich bliskich. Specjalnie dla ciebie Naturativ dzieli swój asortyment na wiele kategorii i podkategorii, oferując ci pełną gamę kosmetyków naturalnych, których potrzebujesz.

Twarz - wśród kosmetyków do pielęgnacji twarzy znajdziesz: kremy, toniki, mgiełki do twarzy, maski czy sera. 

Ciało - dla twojego ciała przygotowano: masła i balsamy, mgiełki, peelingi, olejki, kosmetyki do kąpieli, kremy do rąk i stóp, balsamy, ujędrniające i wyszczuplające, kosmetyki opalające i hipoalergiczne.

Włosy - o włosy możesz zadbać używając naturalnych: szamponów, odżywek, masek i kosmetyków do stylizacji.

Mężczyzna - dla panów kosmetyki o męskim charakterze: kremy do golenia i do twarzy, balsamy do rąk i do golenia, żele pod prysznic i szampony,

Mama i dziecko - dla mam i ich pociech przewidziano delikatne: oliwki, szampony, płyny do kąpieli i kremy pielęgnacyjne.

Czysta przyjemność - do domowego spa: relaksujące masła i olejki do ciała (również do masażu), rewitalizujące masła, balsamy, żele myjące i scruby.

Makijaż - w pełni naturalne kredki, róże, korektory, cienie i podkłady.

Czego tylko ciało i dusza zapragną!

Życie zgodne z wellness to szacunek do siebie, innych ludzi, a także do przyrody otaczającej człowieka. Naturativ wyznaje taką filozofię, bo tworzy kosmetyki w pełni naturalne, przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji ciała przy jednoczesnej dbałości o równowagę środowiska naturalnego. A ty, oprócz zastrzyku naturalnych składników znajdujących się w naturalnych kosmetykach, wraz z ich użyciem otrzymujesz relaksującą, ekosensualną podróż po krainie niebanalnych odczuć i zapachów!

Rabat -10% na zakupy!