Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Wellness z Naturativ, czyli dlaczego warto mieć pielęgnacyjne rytuały
13.06.2019

Wellness z Naturativ, czyli dlaczego warto mieć pielęgnacyjne rytuały

 

Jeśli tu zaglądacie regularnie, to wiecie, że dla nas pielęgnacja, to coś więcej niż nałożenie balsamu na ciało, szybki demakijaż, czy wsmarowanie kremu pod oczy kiedy nam się o tym przypomni. Z okazji Światowego Dnia Wellness kilka naszych przemyśleń o tym, dlaczego warto mieć swoje rytuały pielęgnacyjne.

 

TRENING UWAŻNOŚCI

 

Jeśli jesteś zabiegana i wydaje Ci się czasem, że nie dostrzegasz małych rzeczy, które dają radość, to praktykowanie jakiegoś rytuału pielęgnacyjnego może pomóc Ci odzyskać uważność. To może być piling stóp cukrowym scrubem, a potem balsamowanie ich olejkiem relaksującym. Te kilka minut poświęć tylko na to. Poczuj, jak zmienia się Twoja skóra stóp pod wpływem pilingu, jak staje się przyjemnie miękka i jak pachnie, kiedy ją otulisz kroplami  naturalnego olejku o orzeźwiającym zapachu.

 

CZAS DLA SIEBIE

 

Są osoby, które na każde pytanie w stylu: czy byli ostatnio w kinie na czymś dobrym, czy planują wakacje, czy pójdą z Tobą na jogę, czy czytali ostatnio coś wartościowego -odpowiadają zawsze tak samo: NIE MAM NA TO CZASU. Co de facto oznacza, że nie mają czasu na siebie i dla siebie. Tymczasem wellness to dobrostan. To równowaga pomiędzy umysłem, ciałem i duchem. Stan, do którego dążymy, stan błogiej harmonii. Nie można go osiągnąć, nie mając wciąż czasu dla siebie. Pielęgnacyjny rytuał, który włączysz w plan dnia, czy tygodnia, to świetny pierwszy krok do poświęcenia sobie uwagi, do zadbania o siebie. Zrób pierwszy krok, wybierz sobie Relaksujące Masło do Ciała o zapachu kokosa i trawy cytrynowej i  o konsystencji kremu tortowego.

 

EFEKTY

 

Jeśli masz już swój pielęgnacyjny rytuał, czas dla siebie, jesteś uważna, kiedy go wykonujesz, czujesz i słuchasz własnego ciała, to… Prawdopodobnie jesteś odprężona, zrelaksowana, wyciszona, spada Ci poziom kortyzolu – hormonu stresu we krwi, za to zwiększa się poziom hormonów szczęścia J. Samo zdrowie! A regularnie powtarzane rytuały stają się nawykami, dzięki którym Twoja cera i skóra są zaopiekowane i dopieszczone, co od razu po nich widać!

 

 

PRZYJEMNOŚĆ

 

Na rytuał pielęgnacyjny składa się kilka elementów. Elementów, które nazwalibyśmy - czysta przyjemność J. Chodzi o przyjemne zapachy, miękki dotyk, otulające kosmetyki. Do tego zestawu dołóż ulubioną muzykę, która świetnie Cię nastraja i zapal Ekoaromatyczną świecę Melisa-Goździk-Cytryna. Czujesz to? Taki rytuał może być przyjemnością dnia!

 

COŚ NOWEGO

 

Wspaniale jest mieć rytuały, które są z nami od zawsze czy przez lata. Ale trzeba przyznać, że wiele z nas ma tak, że rytuały są czasowe, sprawdzają się na danym etapie naszego życia, kiedy odpowiadają na nasze aktualne potrzeby. Świat wokół się zmienia, my się zmieniamy, naturalnie więc zmieniają się też nasze rytuały. Jak mówi amerykański pisarz Nicholson Baker „Z rytuałami jest tak, że warto co jakiś czas mieć jeden nowy”. Raz na jakiś czas wprowadzając coś nowego, albo całkowicie zmieniając rytuał, zaczynasz nowy etap, uczysz się czegoś nowego, obserwujesz jak zmienia się Twoje ciało i kształtują nowe potrzeby.

 

Chcesz cieszyć się tym wszystkim, o czym tu piszemy? Zacznij od zrobienia pierwszego kroku. Z przyjemnością będziemy Ci w tym towarzyszyć.

 

 

 

 

 

 

Rabat -10% na zakupy!