Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Slow aging i age positive – czy już je wdrożyłaś?
15.12.2022

Slow aging i age positive – czy już je wdrożyłaś?

Psychologowie definiują trend „age positive”, jako proces utrzymywania pozytywnego nastawienia, dobrego samopoczucia,  sprawności i zdrowia, mimo upływu lat. Powinniśmy dobrze czuć się ze sobą w każdym wieku. 

 

Od pewnego czasu zauważamy w mediach  pełne naturalnego piękna, dojrzałe modelki. W pielęgnacji „anti aging” zastępowany jest przez „slow anging” , ponieważ nie chcemy już „walczyć” z wiekiem, godzimy się na powolne, naturalne  dojrzewanie – w akceptacji i miłości do samego siebie.

 

Czym dokładnie jest „slow aging”?

 

Odpowiednio dobrana pielęgnacja, pomoże zachować skórę w dobrej kondycji. Ale troska o siebie w stylu „slow aging”, to nie tylko kosmetyki. Do troski warto podchodzić holistycznie – na to jak wyglądamy, mocno wpływa nasz styl życia – to, co jemy, to czy się ruszamy, czy mieszkamy w mocno zanieczyszczonym otoczeniu.

 

Pewne procesy w skórze - przebiegają z wiekiem naturalnie - zmniejsza się liczba włókien kolagenowych i elastycznych, pogarsza się nawilżenie. Spada też odporność na tzw. stres oksydacyjny (skóra jest bardziej narażona na niszczące działanie wolnych rodników). Niedosypianie, życie w stresie i smogu – zwiększa właśnie stres oksydacyjny. Remedium będzie dieta i pielęgnacja bogata w naturalne antyoksydanty.

 

Jeśli chcemy spowolnić starzenie się naszej skóry – nie bagatelizujmy słońca! Lubimy być muśnięci wiosennymi, czy letnimi promieniami, ale wiele badań potwierdziło już, że opalona skóra traci młodość o wiele szybciej. Patrzymy z zaskoczeniem na Azjatki, które wyglądają zawsze o 10, a nawet 20 lat młodziej. Faktem jest, że są mistrzyniami makijażu, ale one też nigdy się nie opalają!

 

Idea slow aging, to po prostu zdrowy tryb życia, dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. To uważność na to, co mówi do nas nasze ciało. Zapewnienie mu odpowiedniego odżywienia i pielęgnacji. Tak, by wyglądało dobrze na długo – bez inwazyjnych zabiegów.

 

Kilka dobrych nawyków slow aging do wdrożenia „na szybko”:

 

  1. Popraw swoją dietę – to oczywiście sprawa indywidulana, ale każdemu dobrze zrobi duża porcja naturalnych antyoksydantów – lista jest bardzo długa, jest na niej wiele owoców, warzyw, przypraw i wartościowe oleje roślinne bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.
  2. Antyoksydanty również w pielęgnacji – trudno nam się nagle wyprowadzić z miasta dla czystszego powietrza, albo szybko zmniejszyć ilość stresu w życiu, pamiętajmy więc by wspomóc skórę w walce ze szkodliwymi czynnikami.
  3. Ruch – przynajmniej 30 minut dziennie. Wiemy, że to  bywa trudne, zwłaszcza w zimowej aurze. Ale działa cuda!
  4. Unikaj ekspozycji na słońce – lub pamiętaj o filtrach!
  5. Dobrze pielęgnuj swoją skórę – pamiętaj o dokładnym demakijażu, oczyszczaniu, peelingu przynajmniej raz w tygodniu. I dobierz kosmetyki odpowiednio do wieku i kondycji swojej cery (nie zawsze idzie to w parze z Twoim wiekiem metrykalnym!)

 

Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do wieku cery?

 

Wiek skóry nie zawsze idzie w parze z wiekiem metrykalnym. Dlatego odchodzi się już od określeń takich jak np. Krem na Dzień 40+. Bo cera jednej czterdziestolatki będzie wymagać intensywniejszej pielęgnacji, inna będzie „młodsza” od metryki o kilka lat.

Nie ma co też ukrywać – ogromne znaczenie mają po prostu geny. Popatrzmy na skórę naszych mam, babć. Wielce prawdopodobne, że nasza skóra będzie się zmieniać podobnie. Możemy też dzięki temu „ubiec” pewne zmiany – dobierając zawczasu odpowiednią pielęgnację.

W Naturativ wolimy używać określeń „Zapobieganie” i „Naprawianie” – by odróżnić kosmetyki, które mają zapobiec pierwszym zmianom, gdy tylko zaczniemy je obserwować, od tych intensywniejszych, które działają mocniej, aby zniwelować to, co już widoczne i zdecydowanie przeciwdziałać dalszym, niechcianym postępom.

By odpowiednio dobrać kosmetyki do wieku naszej cery – musimy określić jej podstawowe potrzeby. Czy jest to większa, niż wcześniej suchość, czy wydaje nam się jakby „luźniejsza”, mniej napięta. Może pojawiły się pierwsze zmarszczki, drobne przebarwienia? Szukajmy kosmetyków, które odpowiadają na te problemy.

 

Naturalne składniki aktywne, które wspomogą pielęgnację „slow aging”

 

W pielęgnacji twarzy Naturativ stosujemy wiele cudownych, naturalnych ekstraktów, olejów, czy działających synergicznie kompilacji roślinnych składników, które zapewnią świetne efekty pielęgnacyjne. Mogą okazać się skuteczniejsze od swoich syntetycznych odpowiedników stosowanych w kremach konwencjonalnych, bo dzięki swemu naturalnemu pochodzeniu, działają w harmonii z naszą skórą i pobudzają jej naturalne procesy odnowy. Dbamy też o odpowiednio wysokie stężenia – by zapewnić najlepsze rezultaty.

 

Oto kilka z nich:

 

Dragon's Blood, czyli „smocza krew” – pod tą bajkową nazwą kryje się naturalna żywica pozyskiwana z palmy Calamus draco - doskonały antyoksydant, wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo oraz rozjaśnia przebarwienia. Przez Indian używana jako środek wspomagający gojenie ran! Smoczą Krew znajdziecie w naszej linii Zapobieganie.

 

Linia Zapobieganie

 

Elestan  – ekstrakt z liści Manilkara multinervis - substancja aktywna o kompleksowym działaniu przeciwstarzeniowym: chroni włókna kolagenowe, walczy z degradacją sieci włókien elastynowych oraz stymuluje ich produkcje, zwiększa jędrność i elastyczność skóry. Tak ważny składnik dodaliśmy do obydwu kremów nocnych z linii Zapobieganie i Naprawianie. Bo to nocą właśnie stymulacja naturalnej odnowy skóry jest najważniejsza!

 

Vit A like - ekstrakt z nasion Vigna aconitifolia -   to roślinna alternatywa dla retinolu! Przyśpiesza odnowę komórek, stymuluje metabolizm komórkowy i pobudza syntezę kolagenu. Nasz „roślinny retinol” znajdziecie w linii Naprawianie.

 

Hydropom - hydrolizat ze skórki pomidora - bogaty w polifenole oraz likopen, który chroni fibroplasty przed promieniami UVA i UVB i działa przeciwrodnikowo, chroni przed fotostarzeniem – cenny składnik Kremu Naprawianie na Dzień.

 

Hexapeptide - peptyd o sekwencji 6 aminokwasów, które mają za zadanie zwiększenie syntezy kolagenu, a także zmniejszenie widoczności drobnych linii i zmarszczek. Peptydy te mogą przenikać przez skórę i wiązać się z receptorami na powierzchni komórki, stymulując ich aktywność wykazując działanie przeciwstarzeniowe oraz zwiększenie napięcia i elastyczności oraz nawilżenia skóry. To kolejny składnik wspierający nocną odnowę cery. Dlatego znalazł się w nocnych kremach linii Zapobieganie i Naprawianie.

 

Linia Naprawianie

 

Bioskinup Contour - substancja aktywna ze skoncentrowanych ekstraktów Pfaffia, Maramuama i białej lilii, synergicznego połączenia znormalizowanego w saponinach i flawonoidach. Pomaga zredukować cienie, opuchliznę, wzmacnia skórę pod oczami. Dla lepszego napięcia wokół oczu. Ten składnik znajdziecie w Kremie pod Oczy i ekoampułce 5 pod oczy.

 

Antyoksydacja – filar pielęgnacji „slow aging”

 

To właśnie walka z wolnymi rodnikami jest kluczowa dla skóry w każdym wieku. Przypomnimy, że życie w zanieczyszczonym środowisku wzmaga stres oksydacyjny i tym samym „utlenianie” przez wolne rodniki. Po pierwsze więc – uratuje nas zdrowa dieta, bogata w antyoksydanty, po drugie antyoksydacyjna „dieta” dla cery.

W Naturativ mamy linię kosmetyków, w której znajdziecie fantastyczne, synergiczne działanie kilku naturalnych antyoksydantów. Są to głównie tłoczone na zimno, wartościowe oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe: winogronowy, wiesiołkowy i z lnianki siewnej. Od początku istnienia Naturativ – setki użytkowniczek i użytkowników (bo to kosmetyki unisex!) przekonało się, jaka różnicę w wyglądzie cery przynosi już kilka dni używania tych produktów. To nasza linia 360oAOX z bestsellerowym kremem do twarzy na czele. Jesteśmy naprawdę dumni z rewelacyjnych wyników testów aplikacyjnych tego kosmetyku:

  • 97% badanych potwierdza satysfakcjonujące nawilżenie
  • 93% badanych potwierdza, że skóra jest bardziej gładka
  • 87% potwierdza lepsze ujędrnienie skóry
  • 87% potwierdza, że skóra jest bardziej promienna
  • 85% skuteczności w zwalczaniu wolnych rodników – potwierdzone w testach laboratoryjnych

 

Linia 360 AOX

 

Wspieraj pożyteczną florę bakteryjną!

 

Na koniec jeszcze o innych, naturalnych pomocnikach w pielęgnacji „slow aging”. To nasze „dobre” bakterie! Zarówno te, które żyją w naszym ciele (wiele teraz mówi się o zbawiennym działaniu prebiotyków na nasz układ pokarmowy), jak i na skórze. W walce ze skutkami wpływu smogu i innych zanieczyszczeń na naszą cerę pomoże wsparcie naturalnego mikrobiomu. To nasze „dobre” bakterie stanowią pierwszą barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami. Niedobór snu, zła dieta, niezdrowy tryb życia zubażają florę na skórze. Możemy ją „nakarmić” kosmetykami z prebiotykami i postbiotykami. Zapewni to m.in. nasza Linia Postbiotyczna.

 

Linia Postbiotyczna

 

W naszych czasach nie ma już jednego standardu piękna. Jesteśmy naprawdę piękni, jeśli się po prostu tacy czujemy. Jeśli czujemy się świetnie z siwymi pasmami – super. Jeśli wolimy nadać włosom ulubiony kolor – też dobrze. Pewne zmiany dzieją się naturalnie i każdy wiek może być pełen uroku. Warto nauczyć się to odpowiednio podkreślić i pielęgnować. Nie być dla siebie zbyt surowym. Być po prostu age positive!

 

 

 

 

Rabat -10% na zakupy!