Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Slow Aging – jak sprawić, aby nasza skóra starzała się wolniej?
30.08.2019

Slow Aging – jak sprawić, aby nasza skóra starzała się wolniej?

Jeśli wejdziesz w wiek około dwudziestu lat możesz pomyśleć, że jeśli chodzi o wygląd Twojej skóry przeszłaś już przez najgorsze. Nigdy więcej wyprysków i nieznośnych zaskórników! Teraz będziesz się cieszyć nieskazitelną skórą! I to prawda, tak będzie przez kilka najbliższych lat - Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona: normalna, tłusta lub mieszana. W tym czasie pielęgnuj ją kosmetykami odpowiednimi dla tych typów skóry.

 

W wielu 25-30 lat większość z nas zauważy, że skóra robi się suchsza, a suchość oznacza, że ​​na twojej twarzy zaczną pojawiać się drobne zmarszczki. W wieku 25-30 lat następuje spadek metabolicznej aktywności komórek, nasz cały organizm zaczyna mieć niższą zdolność regeneracji i jesteśmy bardziej podatni na stres oksydacyjny. Nasz organizm nie ma już takich możliwości odbudowy.

 

Upływ czasu jest nieunikniony. Zaczynamy się starzeć (z medycznego punktu widzenia), a ponieważ to skóra jest naszym „zewnętrzem”, w pierwszej kolejności zauważamy starzenie się skóry. Przez wiele osób zmiana wyglądu skóry jest trudna do zaakceptowania. Na szczęście, przy obecnej wiedzy, starzenie się można skutecznie spowolnić.

 

Na starzenie skóry mają wpływ czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne to: geny, hormony, ogólny stan zdrowia oraz nieunikniona malejąca zdolność komórek do odbudowy. Zewnętrzne to: dieta, styl życia i promieniowanie słoneczne.

 

Dobre geny! Jeśli w Twojej rodzinie kobiety starzeją się wolno – jesteś szczęściarą. Jeśli nie, ciągle masz duży wpływ na to, by starzeć się wolniej.

 

Jeszcze słowo o fotostarzeniu – fotostarzenie to jakby przyspieszone starzenie skóry na skutek działania promieni słonecznych. Jest szczególnie widoczne nie tylko u osób wystawiających swoją skórę na długotrwały kontakt z promieniowaniem UV, lecz także tych, które nie stosują odpowiedniej ochrony, np. w postaci filtrów. Fotostarzenie skóry może również powodować sztucznie generowane promieniowanie UV, np. lampy w solarium czy lampy świetlówki. Powoduje to uszkodzenia tkanki, początkowo niewidoczne, ale po dłuższym kontakcie z promieniowaniem uwidacznia się w postaci zmarszczek. Wszystko to dzieje się na skutek stymulowania przez promienie słoneczne powstawania enzymów, które niszczą kolagen i elastynę – białka odpowiedzialne za młody wygląd tkanki. Promieniowanie UV indukuje także stres oksydacyjny, który prowadzi do powstania wolnych rodników w skórze. W ujęciu biochemicznym są to niestabilne, ale bardzo aktywne atomy i cząsteczki posiadające niesparowane elektrony. Gdy tlen, który wdychamy przetwarzany jest w organizmie na energię, część jego cząsteczek uwalniana jest właśnie w postaci tzw. wolnych rodników tlenowych - związków, które niszczą wszystko co spotykają na swojej drodze. Utleniacze posiadają niesparowany elektron, dlatego cały czas dążą do odebrania jednego elektronu innej komórce, by go do siebie przyłączyć. Proces ten doprowadza do dezintegracji i uszkodzenia komórek, a co za tym idzie – do zaburzenia ich funkcjonowania. Dotyczy to także komórek skóry, która traci jędrność i sprężystość. Nie możemy rezygnować zupełnie z wystawiania skóry na słońce choćby ze względu na syntezę witaminy D, ale buzię chrońmy kremami z filtrem.

 

Pielęgnacja skóry jest naszym sprzymierzeńcem w spowalnianiu procesów starzenia się skóry, ale przede wszystkim pamiętajmy o:

 • Zaniechaniu palenia papierosów – kto jeszcze pali papierosy?
 • Nie korzystaniu z solarium – kto jeszcze korzysta z solarium?
 • Redukcji poziomy stresu – głowimy się jak to zrobić…
 • Regularnym wysiłku fizycznym – da się zrobić ;)
 • Diecie anty-oksydacyjnej – da się zrobić ;)
 • Ograniczeniu picia alkoholu – da się zrobić ;)
 • Unikaniu nadmiernej ekspozycji na słońce – da się zrobić ;)
 • Unikaniu zanieczyszczonego powietrza – najtrudniejsze do spełnienia i od nas najmniej zależne; nie jest tak łatwo po prostu się przeprowadzić

 

Pielęgnacja skóry zaczyna się na talerzu. Do jedzeniowych przeciwutleniaczy należą karotenoidy, polifenole oraz witamina C, A i E. A przede wszystkim pijmy wodę, a o tym w osobnym artykule!

 

Należy unikać wysoko przetworzonej żywności, pryskanych i nawożonych sztucznie owoców i warzyw oraz:

 • spleśniałych produktów (głównie warzyw i owoców)
 • wędzonych (szkodliwe węglowodory aromatyczne powstają podczas wędzenia)
 • smażonych, przypalonych (destrukcyjne dla zdrowia związki aminowe powstają podczas smażenia, obecne są także w produktach przypalonych)
 • mięsa peklowanego (obecne są w nim szkodliwe związki nitrozoaminowe);
 • alkoholu

 

Jedzmy natomiast produkty działające antyoksydacyjnie: kurkumę, imbir, zieloną herbatę, cytrusy, wszelkie żółte i pomarańczowe owoce i warzywa, czarną porzeczkę, kalafiory, brokuły, jarmuż, szpinak, brukselkę, kapustę, pomidory, rośliny strączkowe, orzechy, gorzką czekoladę.

 

Wreszcie z pomocą przychodzi nam pielęgnacja i naturalne kosmetyki slow aging. Naturativ stworzył 2 linie slow aging do twarzy i szyi oraz serum Anti – Aging (ekoAmpułka2)

 

- linia Zapobieganie – zapobiegajaca pierwszym oznakom starzenia do stosowania od około 30 tego roku życia

- linia Naprawianie – działająca naprawczo na istniejące już zmiany spowodowane upływem czasu do stosowania od około 4 tego roku życia

 

Obydwie linie oraz serum EkoAmpułka 2 Anti-Aging to bardzo nowoczesne, kipiące aktywnymi substancjami naturalne kosmetyki działające zapobiegawczo i odbudowująco na komórki naskórka.

 

W kosmetykach slow aging Naturativ w liniach Zapobieganie i Naprawianie oraz ekoAmpułce 2 znajdziesz zapobiegające starzeniu i naprawcze komponenty, które stosujemy w optymalnych stężeniach:

 

1. substancje wspomagające regenerację włókien kolagenowych i elastynowych – ekstrakt z liści Manilkara multinervis, Dragons Blood, BIO olej tamanu, olej arganowy, galaktoarabinian, peptyd z komórek drożdży, ekstrakt z brunatnicy Laminaria ochroleuca, ekstrakt z nasion Vigna aconitifolia (VitA like roślinny retinol),

2. substancje bogate w antyoksydanty – dragon’s blood, olej arganowy, olej tamanu, skwalan, likopen, naturalna witamina E

3. substancje, które odbudowują barierę hydrolipidową – BIO oleje arganowy i tamanu, olej jojoba, skwalan

4. substancje doskonale nawilżające - kompleks alg i oleju z ostropestu, ekstrakt z brunatnicy Laminaria ochroleuca, galaktoarabinian, kwas hialuronowy, peptyd z komórek drożdży, skwalan

5. substancje odżywcze - masła roślinne (awokado, oliwkowe, kakaowe, shea)

6. sustancje lagodzące - olej arganowy, ekstrakt z brunatnicy Laminaria ochroleuca (antyleukina),

7. substancje napinające, liftngujace, poprawiające wygląd skóry - proteiny z argana, galactoarabinian, peptyd z komórek drożdży, olej arganowy, olej tamanu, skwalan, ekstrakt z liści Manilkara multinervis

8. substancje chroniące przed przed fotostarzeniem – ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, olej arganowy, masło shea, masło oliwkowe, olej tamanu, ekstrakt z brunatnicy Laminaria ochroleuca, likopen

9. substancje redukujące przebarwienia - ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, olej arganowy, olej tamanu

10. naturalne filtry UV – zdyspergowany w trójglicerydach tlenek cynku w kremach na dzień

 

Uwaga! Ochrona przed UV

 

Kremy na dzień obydwu linii (Zapobieganie i Naprawianie) zawierają zdyspergowany w trójglicerydach tlenek cynku, który jest jednym z dwóch dozwolonych w kosmetykach naturalnych i organicznych filtrów fizycznych inaczej nazywanych mineralnymi. Ochrona przeciwsłoneczna przy pomocy tego rodzaju filtrów polega na odbiciu promieniowania UV od powierzchni skóry. Filtry pozostają na powierzchni skóry, nie wchłaniają się i dlatego właśnie mogą odbijać szkodliwe promieniowanie. W efekcie dając ochronę przed fotostarzeniem się skóry.

 

Systematyczność

 

Należy pamiętać, że sporadyczne stosowanie preparatów slow aging nie zapewni nam spektakularnego efektu. Jedynie systematyczność w codziennej pielęgnacji skóry i zdrowy styl życia mogą przełożyć się na młody wygląd przez długie lata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rabat -10% na zakupy!