Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Naturalne składniki, które opalają
17.05.2018

Naturalne składniki, które opalają

Jak działa roślinny DHA?

Roślinny DHA – pod tą dość tajemniczą nazwą, kryje się substancja powstająca ze zbóż i nasion rzepaku w procesie biotechnologicznym, przy udziale bakterii mlekowych. Jest to surowiec eco-certyfikowany, czyli jego proces produkcyjny spełnia kryteria ekologiczne. Oparty jest na surowcach odnawialnych i technologii szanującej środowisko naturalne.

A jak działa? Samoopalające działanie DHA wynika z zabarwienia górnej warstwy naskórka - w wyniku reakcji DHA z aminokwasami zawartymi w jego górnej warstwie rogowej. Czyli - to bardziej zabarwienie niż opalenie.

Czy taka opalenizna jest trwała? Uspakajamy – nie zmyje się np. po morskiej kąpieli ale nie jest permamentna. Znika wraz z fizjologiczną odnową naskórka, czyli razem z jego naturalnym złuszczaniem się. Można jednak wydłużyć efekt robiąc peeling przed wsmarowaniem balsamu samoopalającego. Wtedy usuniemy martwy naskórek, a efekt dłużej utrzyma się w jego nowej warstwie. Jeśli chcemy trwale zatrzymać efekt roślinnego DHA – używajmy kosmetyku z nim 2-3 w tygodniu.

Jakie są jeszcze inne naturalne składniki sprzyjające opalonemu odcieniowi skóry?

Ekstrakt z łupin orzecha – pomaga pogłębić i utrwalić efekt działania samoopalacza.

Erytruloza –  związek cukrowy, który zabarwia jak DHA i świetnie uzupełnia jego działanie. DHA przenika szybko i działa krócej, natomiast erytruloza przenika wolniej do warstwy rogowej naskórka ale przedłuża trwałość zabarwienia naskórka. Jest bardzo kompatybilna z innymi składnikami receptury.

Olej z marchwii – otrzymywany jest w wyniku maceracji korzeni marchewki w oleju słonecznikowym. Cudownie poprawia koloryt zabarwienia naskórka, nadaje mu złocisto-pomarańczowego odcienia, a jednocześnie jest źródłem beta karotenu i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach jak A i K.  Wspomaga więc ochronę przed wolnymi rodnikami, działa antyoksydacyjnie, przyspiesza opalanie i zabarwienie naskórka.

Marchewka

Choć i chrupanie marchewki na co dzień pomoże nam uzyskać apetyczny, śniady odcień cery - w myśl zasady, że piękno w ogromnje mierze płynie z wewnątrz, czyli bardzo zależy od naszej diety. 

Renata PiotrowskaRenata Piotrowska

Szef Działu Badań i Rozwoju w Naturativ. Technolog surowców kosmetycznych i substancji zapachowych oraz chemik i kosmetolog z zamiłowania.

Z pasją bada wpływ poszczególnych składników na naszą skórę i cały organizm.

Zwycięsko wychodzi z meandrów wymagającej certyfikacji NATRUE.

Ekspercko odpowiada na Wasze pytania odnośnie składu i działania kosmetyków.

Rabat -10% na zakupy!