Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Podkład organiczny, naturalny, mineralny, konwencjonalny - różnice.
27.01.2016

Podkład organiczny, naturalny, mineralny, konwencjonalny - różnice.

Podkłady Zuii Kosmetyk, u swego zarania, czerpie z natury. To naturalne substancje historycznie stanowiły składy kosmetyków. Z czasem - rozwój nauki pozwolił na zastąpienie natury syntetykami. W przemyśle spożywczym, kosmetycznym i każdym innym. Powoli nastepuje jednak powrót "do źródeł". Zatęskniliśmy za naturą, jej zapachami, konsystencjami, no i działaniem...

W przypadku podkładów - jest to szczególnie istotne, bo nakładamy je na całą powierzchnię twarzy i szyi. Podkłady mają zapewniać odpowiednie krycie, stopić się jak najbardziej naturalnie z nasza skórą. Oprócz tego, dobrze by nie wchodziły z nią w konflikt, o czym dobrze wiedzą wrażliwcy i alergicy, którzy podkłady wybierają ze szczególną starannością.

Podkład mineralny, naturalny, organiczny, konwencjonalny - znajdź różnice...

To nie jest takie proste, bo nie istnieją ścisłe, obowiązujące wszystkich, prawne definicje w tych obszarach. Wiele o jego kosmetyku mówi sam skład, a najwięcej certyfikat. Bowiem to właśnie instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne czy organiczne wykształciły na potrzeby procesu certyfikacji oraz świadomych konsumentów - definicje, do których można się odwoływać.

Ale zacznijmy od kosmetyków konwencjonalnych. Nawet, jeśli niektóre ich składniki są naturalne, nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu w ich kompozycjach syntetyków. 

Kosmetyki mineralne, również podkłady - mają bardzo proste składy. Stanowią je właśnie minerały i naturalne pigmenty. Podkłady mineralne często występują w postaci sypkiej. 

Organiczne podkłady pod makijażW przypadku naturalnych - zabronione są substancje takie jak: olej mineralny i inne pochodne ropy naftowej: parafina, wazelina, silikony, substancje etoksylowane (nazwy zaczynające sie od PEG), glikol propylenowy (propylene glycol), karbomery, barwniki syntetyczne, aromaty syntetyczne, konserwanty nieidentyczne z naturalnymi (np. parabeny). W kompozycjach występują składniki pochodzenia roślinnego, ewentualnie również zwierzęcego, ale tylko jeśli zostały pozyskane bez szkody dla zwierząt - np. wosk pszczeli. Ekstrakty, oleje, masła roślinne - mają dodatkowe funkcje pielęgnacyjne, co niesie dodatkowe wartości - obok wystepujących tu również minerałów.

Organiczne idą jeszcze o krok dalej. Tutaj stawia się bardzo duży nacisk na pochodzenie surowców z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Zupełnie tak samo, jak w przypadku organicznego jedzenia, które pochodzi z ekologicznych hodowli, od ekologicznych producentów i zazwyczaj ma bardzo wysoką jakość. Każdy kosmetyk organiczny jest naturalny, nie każdy naturalny spełnia surowsze wymogi organiczności.

Czy naturalność/organiczność to tylko ideologia, czy coś więcej?

Chętnie wracamy do natury. Naturze zawsze możemy zaufać. Ekologiczni producenci, poza oferowaniem finalnego, zgodnego zwymogami naturalności/organiczności produktu - zwykle stosują też ekologiczne zasady procesu produkcji, czy doboru opakowań. Najczęściej wymagają tego certyfikaty, które traktują naturalność, jako szeroką eko-ideę wpływającą na różne apsekty. Czyli jest to cała, pozytywna ideologia, która ma pomóc w życiu w harmonii z otaczającym nas środowiskiem.

Ale to nie tylko ideologia. Poprzez swoje czyste, roślinne i mineralne składy - kosmetyki naturalne i organiczne są przyjazne cerom wrażliwym, które często nie współgrają dobrze z synetykami. Oferują tez bogata pielęgnację - prosto z natury.

Organiczne podkłady Zuii - jak działają?

  • rozświetlają i wyrównują koloryt skóry - są niezwykle lekkie, dzięki bazie, jakimi są sproszkowane płatki kwiatów i minerały, nie zapychają porów
  • kryją niedoskonałości  bez efektu "maski" - również dzięki niezwykłej lekkości
  • dają naturalny efekt - są doskonałym rozwiązaniem np. dla miłośniczek lekkiego makijażu typu „no make-up”
  • intensywnie nawilżają i odżywiają przez cały dzień  - działają dosłownie jak krem pielęgnujący - dzięki organicznym składnikom roślinnym.

Organiczne składy podkładów Zuii

Organiczny skład podkładów Zuii

Jak juz zostało napisane - bazą są sproszkowane płatki kwiatów - róży, jaśminu, rumianku, które już same w sobie mają działanie kojące i pomagają zachowac odpowiedni poziom nawilżenia.

Poza tym mamy tu np. olej ze słodkich migdałów - bogaty w witaminy młodości (A i E), który natłuszcza, nawilża zmiękcza i wygładza. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie cementu międzykomórkowego, nie daje uczucia ciężkości i lepkości. To dlatego te podkłady tak przyjemnie i lekko sie rozprowadzają.

Olej z nagietka – bogaty w karoten, ma działanie nawilżające, zmiękczające i przeciwzapalne, przyspiesza regeneracje skóry.

Aloes - nawilża i regeneruje mikrouszkodzenia naskórka, zawiera dużo mikroelementów (potas, magnez, cynk, żelazo, wapń, fosfor) oraz witaminy A, C i z grupy B.

Olejek z róży damasceńskiej – działa ściągająco i kojąco, łagodzi objawy trądziku.

Wyciąg z rumianku – działa oczyszczająco na pory skóry, łagodząco, kojąco i przeciwzapalnie.

Witamina E – doskonały naturalny przeciwutleniacz, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo.

Witamina C – wspomaga produkcję kolagenu, nadaje blasku, wspomaga etalstycznośc skóry, jest naturalnym antyoksydantem.

Podkłady Zuii to minerały i prawdziwe kwiaty na twarzy. Poza tym moc naturalnych, pielegnacyjnych składników, które przyjemnie się nakłada. A do tego... ten rozkoszny zapach... :-)

Wybierz Podkład Zuii

 

Rabat -10% na zakupy!