Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Niezwykła roślina  - Kigelia Afrykańska
23.05.2019

Niezwykła roślina - Kigelia Afrykańska

Kigelia Afrykańska to niezwykła roślinna pochodząca z Afryki o pięknych kwiatach, dla który urody jest sadzona w Azji, Australii i Ameryce Północnej. Kasztanowe lub ciemnoczerwone kwiaty wielkości do 15cm, zebrane są w zwieszające się kwiatostany. Kigelia Afrykańska jest wysokim drzewem nie tylko o pięknych kwiatach, ale zaskakujących owocach. Owoce Kigelii mają długość 30-100 cm, grubość do 18 cm i masę do 10 kg. Wyglądem przypominają kiełbasę i dlatego Kigelia zwana jest czasem drzewem kiełbasianym.

 

Wiele afrykańskich plemion uznaje kigelię za święte drzewo, w którego cieniu odbywają spotkania religijne. Mieszkańcy południowego Malawi wieszają owoc kigelii w rogu swojej chatki, wierząc, że ochroni ich przed skutkami tornada. Z drewna kigelii wyrabiano maski i amulety odpędzające zło.

 

Wyciągi z liści i owoców Kigeli są wykorzystywane w medycynie tradycyjnej.  Destylat z owoców używany jest do rozpuszczenia kamieni nerkowych. Samburu w Kenii piją odwar z liściu lub korzeni na ból brzucha. We wschodniej Ugandzie odwar z kory jest stosowany na problemy z wątrobą i śledzioną. Sok i ekstrakt wodny z owoców lub kory używane są w południowej Afryce do leczenia raka skóry, czego skuteczność  potwierdzają ostatnie badania australijskie. W medycynie ludowej roślina jest wykorzystywana także do leczenia ukąszeń jadowitych węży oraz głębokich, zainfekowanych ran.

 

W kosmetykach ekstrakt z liści wykorzystuje się w celach łagodzących. Liście Kigelii zawierają cenny kwas heksadekanowy, który ze względu na właściwości antybakteryjne sprawdza się jako składnik kosmetyków oczyszczających i przeciwbakteryjnych.

 

Natomiast ekstrakt z owoców wykazuje silne działanie ujędrniające.  Kigelia widocznie poprawia stan skóry- wzmacnia jej sprężystość i jędrność, mocno ją uelastycznia i napina. Badania wykazują, że wyciąg jest szczególnie skuteczny w ujędrnianiu skórę w okolicach piersi.

 

My w naszym świetnym balsamie do biustu stosujemy wysokie stężenie surowca z owoców Kigelii o nazwie KIGELINE. KIGELINE jest środkiem ujędrniającym. Tonizuje i ujędrnia biust,  poprawia jędrność i elastyczność skóry. Surowiec pomaga odzyskać  ton i młodszy wygląd dekoltu. Saponiny i fitosterole stymulują aktywność fibroblastów skóry, zwiększają zawartość wody, kwasu hialuronowego i kolagenu.

Rabat -10% na zakupy!