Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Kulisy produkcji kosmetyków naturalnych - ZAPACH
01.08.2016

Kulisy produkcji kosmetyków naturalnych - ZAPACH

Zapach, aromat, to to co wyróżnia nasze kosmetyki. Czy wiecie ile czasu zajmuje nam wyszukanie odpowiedniego naturalnego aromatu? Średnio rok. Syntetyczne aromaty kosmetyków, czasem piękne, są dość proste do uzyskania. W Europie jest kilkunastu wiodących producentów aromatów, którzy pracują dla firm wielkich i małych. Zatrudniają świetnych specjalistów – NOSY najwyższych lotów.

Asortyment i możliwości dla kosmetyków konwencjonalnych są praktycznie nieograniczone.

A my? W przypadku kosmetyków naturalnych, możemy używać tylko aromatów, które są kombinacją olejków eterycznych. Czasem tworzymy je sami, tak jak w Scrubie Solno-Cukrowym Home Spa i Olejku Drenującym Home Spa. Tu sama „zaprojektowałam” aromaty – kompozycje olejków eterycznych.

Ale NATURATIV korzysta też z NOSÓW. Kilka zaprzyjaźnionych międzynarodowych firm wciąż „ciśniemy” o jak najwięcej naturalnych kompozycji zapachowych. Wyławiamy te urzekające i perfumujemy nimi „bazę” czyli np. balsam do ciała. Po czym … takie próbki „leżakują” przez … 6 miesięcy. Zarówno naturalny zapach, jaki i jego zachowanie w naturalnej emulsji muszą przejść próbę czasu. Stawiamy je na nasłonecznionym oknie, wstawiamy do logówki.

Naturalne i organiczne masła, oleje, ekstrakty pachną. Czasem ładniej, czasem nie aż tak ładnie. Raczej nie brzydko, ale mają zapach, który nie może zakłócać naszego wymarzonego aromatu. Nasz kosmetyk musi pachnieć tak samo urzekająco przez cały okres przydatności do użycia. Tak leżakował nasz ostatni zniewalający OTULAJĄCY aromat.

I leżakują kolejne, czekając na swoją premierę – mamy faworytów :-) CDN …

Jak powstaje zapach

 

Rabat -10% na zakupy!