Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
Jak dobrze zacząć dzień – najpierw przyjemności, potem obowiązki
14.09.2018

Jak dobrze zacząć dzień – najpierw przyjemności, potem obowiązki

Życie zaczyna się co rano - to cytat Joela Olsteena, z książki autorstwa Hal Elrod pt. ”Fenomen poranka”. Książki, która pokazuje, jak poranne rytuały budują dobre życie. 

 

Żyjemy w świecie, w którym określenia – „jestem zajęty”, „nie mam czasu” są synonimem sukcesu. Nauczono nas – najpierw obowiązki, potem przyjemności. Co prawda, jak wynika z naszego raportu „Slow life w Polsce”, nie wyobrażamy sobie dnia przede wszystkim bez chwili relaksu (24 % wskazań), ale aż 17 % z nas nie przeżyje go bez drobnych porządków. W planie dnia pełnym priorytetów nie zostaje zbyt wiele czasu dla nas samych. Jak to zmienić?

 

Zacznij dzień w rytmie slow

 

To, jak spędzasz pierwszą godzinę dnia, jest kluczem do dobrego samopoczucia. Możesz dzień zaczynać w biegu i w nerwach, ale nie dziw się później, że tak ci mija też reszta dnia. Zasada - jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, ma zastosowanie także w stylu spędzania poranków.

 

Poranny rytuał w rytmie slow

 

Nie zaczynaj od sprawdzania maili, robienia śniadania domownikom, czy innych rzeczy, które i tak musisz zrobić. Delektując się ciszą, wypij kubek

gorącej wody z cytryną. Pierwsze kilka minut poranka to też doskonała okazja do medytacji i pracy z oddechem. 

 

Poranne rytuały urodowe

 

Złoty nawyk dla urody to poranne oczyszczanie twarzy. Zamiast wody i mydła, które mogą niszczyć warstwę lipidową naskórka, wybierz naturalny tonik do twarzy, który przywraca skórze twarzy i szyi właściwe ph, a do tego daje błogie uczucie świeżości. 

 

Na czas pielęgnacji pod prysznicem nałóż na twarz nawilżająco – odświeżającą maskę kriogeniczną, która daje poczucie nawilżenia i przyjemnego napięcia. 

 

Poranny peeling całego ciała przyspieszy przepływ krwi i złuszczy martwy naskórek, a przy okazji zabierze cię w ekosensualną podróż wypełniając łazienkę rozmarynowo – cytrusowym aromatem. Użycie Stymulującego Scrubu z linii Home SPA podczas kąpieli / prysznicu zastąpi użycie balsamu czy masła. 

Stymulujący peeling ciała

I tak minie niespełna pół godziny odkąd wstałaś, w trakcie których 

• rozbudziłaś się skutecznie choć niespiesznie i przyjemnie

• czujesz się odświeżona

• poczułaś w pełni radość z pielęgnacji swojego ciała

• uśmiechasz się  

• masz energię

• masz apetyt na dobry dzień

 

Do dzieła!

Rabat -10% na zakupy!