Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Dołącz do grona naszych Stałych Klientów, wyróżnianych specjalnymi rabatami, promocjami i prezentami.

Cały regulamin sklepu internetowego www.Naturativ.pl znajdziesz tu
0
JAK DOBRAĆ KREM W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU?
19.08.2020

JAK DOBRAĆ KREM W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. W Naturativ stawiamy na precyzyjne dobranie kremów do potrzeb skóry naszych klientek i klientów.  Na konsultacjach, które mam przyjemność prowadzić, (KONSULTACJE) często pada pytanie, na który krem się zdecydować w danym wieku. Odpowiadam wtedy, że zdecydowanie dobieram ścieżkę pielęgnacyjną dla danej klientki lub klienta, przede wszystkim,  patrząc na stan i  potrzeby skóry i mając również, ale nie głównie, na uwadze wiek rozmówcy.

 

Pytam na początku konsultacji o styl życia, o rytuał pielęgnacyjny i o stan skóry mojego rozmówcy. Ważne, czy osoba narażona jest na dużą ilość stresu -  tu interesuje mnie również stres miejski. Poza tym, ilość snu, dieta i stosowane używki są bardzo istotną informacją. 

 

Skóra osoby w wieku 30 lat, która mało sypia, jest narażona na duża ilość stresu, pali papierosy i często się opala, może potrzebować bardziej intensywnej pielęgnacji niż skóra 30 latki, której styl życia jest prozdrowotny. 

 

Trzeba pamiętać, że starzenie się  skóry jest procesem naturalnym i nieuniknionym. W zależności od przyczyn wyróżniamy trzy rodzaje starzenia się skóry: wewnątrzpochodne związane z wiekiem oraz hormonami, zewnątrzpochodne związane z czynnikami zewnętrznymi oraz starzenie związane z mimiką. Za starzenie zewnątrzpochodne odpowiedzialne są czynniki środowiskowe, do których należą:  promieniowanie ultrafioletowe UV, zanieczyszczenia środowiska, narażenie na dym papierosowy, nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne. Na ten rodzaj starzenia mamy większy wpływ. 

 

Jaki krem powinna wybrać osoba po 20 roku życia? Po pierwsze nawilżanie. To jak pielęgnujemy skórę w tym wieku, będzie widoczne przez wiele lat. Stosowanie naszego wszechstronnego kremu 360°AOX to świetny sposób na ochronę młodej skóry przed przedwczesnym starzeniem.  Po 25 roku życia słabną włókna kolagenu i elastyny, mogą pojawiać się pierwsze linie i załamania, a skóra powoli staje się mniej elastyczna. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie połączenie działania nawilżającego z odżywczym. Te funkcje znajdziecie w naturalnym kremie, pełnym antyoksydantów, substancji nawilżających i odżywczych- 360°AOX. 

 

Krem  360°AOX idealnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry w każdym wieku narażonej na stres, jest znakomity także dla skóry  problematycznej. Ale w swojej ofercie mamy też serie dedykowane specjalnie skórą w wieku bardziej dojrzałym. 

 

Odpowiednim krem w pielęgnacji skóry po 30tym roku życia będzie krem odżywczy działający przeciwzmarszczkowo. Skóra po 30tym roku życia jest mniej elastyczna mogą pojawiać się na niej zmarszczki, spowalniają się procesy odnowy skóry. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremów z serii Zapobieganie. Seria Zapobieganie to zestaw dwóch kremów na dzień i  na noc z kompleksem składników działających odżywczo i przeciwzmarszczkowo. Kremy wzmacniają strukturę skóry i stymulują procesy odnowy. W składzie kremów znajdują się  między innymi takie składniki jak Elestan, który wszechstronnie przywraca skórze sprężystość, smocza krew, kompleks Algomea NP - kompleks dwóch alg, bio olej arganowy, skwalen, galactoarabinan (z modrzewia syberyjskiego o wybitnym działaniu przeciwstarzeniowym), wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej. To właśnie dzięki tym składnikom dwa naturalne kremy z linii Zapobieganie ma tak szerokie spektrum działania.

 

Skóra po 40 tym roku życia charakteryzuje się utratą jędrności, osłabionym owalem twarzy. Jest wyraźnie cieńsza, a linie załamania i zmarszczki są widoczne. Jest to spowodowane osłabieniem zdolności naskórka do regeneracji. Dlatego też pielęgnacja skóry po 40 roku życia powinna być skupiona na dużej ilości składników aktywnych, które dogłebnie ją odżywią i nawilżą. Idealny rozwiązaniem będą kremy z serii Naprawianie. Są one bogate w antyoksydanty, które chronią skórę przed fotostarzeniem. W formulacji kremów znajdują się: Hexapeptyd 11- zwiększający syntezę kolagenu, Vit-A-like - roślinny retinol, kwas hialuronowy, Olive Active HP - składnik z oliwek o silnym działaniu anti-aging, Hydropom - likopen ze skórki pomidora, Algomega NP - kompleks dwóch alg,  bio olej arganowy,  ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej, bio olej tamanu. Powyższe składniki widocznie poprawiają kondycję skóry, napinając, odżywiając i regenerując komórki naskórka. Dodatkowo kremy wzmacniają włókna kolagenu i elastyny. Widoczność linii i załamań zostanie zmniejszona, a koloryt skóry będzie wyraźnie poprawiony. 

 

Dobrze dobrany krem to połowa sukcesu do uzyskania pięknej i świeżej cery. Trzeba jednak pamiętać, że cały rytuał pielęgnacyjny powinien być odpowiednio dopasowany nie tylko do wieku ale i potrzeb skóry w danym momencie. Czasami pielęgnacja kremami dla skóry 30+ lub 40+ jako miesięczna lub intensywna kuracja dla skóry młodszej jest najlepszym rozwiązaniem. 

 

Dobór kremu jest sprawą bardzo indywidualną, a wiek jest jedną ze zmiennych w tym równaniu  i nie zapominajmy, że to tylko liczba.

 

Kolejnym etapem jest włączenie do pielęgnacji  twarzy serum. O czym w osobnym artykule: 

(Czy serum to magiczna substancja? ekoAmpułki Naturativ).


 

Rabat -10% na zakupy!